Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-05-06, 10:23


Muzeum-Zamek w Łańcucie po raz kolejny włączyło się do ogólnopolskiej akcji „Dni Otwarte Funduszy Europejskich”. W piątek i sobotę 10 i 11 maja będzie można zwiedzić najnowsze ekspozycje Muzeum na podstawie biletów w promocyjnych cenach.

W tym roku w ramach DOFE udostępnione zostaną: Łaźnie Zamkowe, d. Oranżeria, d. Ujeżdżalnia oraz Park Przyzamkowy. W ostatnich latach na wspomnianych obiektach przeprowadzono prace remontowo-konserwatorskie, dofinansowane ze środków unijnych.

Na turystów, którzy w trakcie Dni Otwartych Funduszy Europejskich odwiedzą łańcuckie Muzeum, czekają atrakcje:

– zamkowe piwnice, w których znajdują się Łaźnie Zamkowe. W latach 20 XX w. było to niezwykle nowoczesne ordynackie spa. Współcześnie jest to atrakcja unikatowa w skali kraju. W Łaźniach można obejrzeć m.in.: urządzenia kąpielowe, saunę, urządzenia do elektroterapii, pomieszczenie z urządzeniami gimnastycznymi, pijalnię wód mineralnych i innych napojów, a także luksusowy pokój wypoczynkowy ze skórzanymi kanapami.

– Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ dawna Oranżeria ˗ miejsce, w którym o dawnych czasach opowiada się w nowoczesny sposób. To połączenie historii z multimediami. Oprócz wiedzy, ciekawostek, można również sprawdzić się w różnorodnych grach i zabawach z epoki dawnych właścicieli rezydencji.

– Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ dawna Ujeżdżalnia ˗ ekspozycja blisko 50 pojazdów konnych pozyskanych przez Muzeum po II wojnie światowej. W prezentowanej kolekcji jest m.in. pojazd, którym miał podróżować Fryderyk Chopin oraz mały powóz dla dzieci, do którego zaprzęgano… kozy.
– Park Przyzamkowy ˗ doskonałe miejsce na spacer. Kwiaty z rabaty bylinowej, Ogrodu Włoskiego i Ogrodu Różanego zachwycają kolorami, zapachami i kompozycją.

Ceny biletów w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich 10 i 11 maja:

 • Łaźnie Zamkowe: 1 zł (dostępne w Kasach Biletowych w Maneżu przy ul. 3-go Maja
  10),
 • Park Wewnętrzny: 1 zł,
 • Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ d. Oranżeria: 5 zł (bilet
  normalny), 2 zł (bilet ulgowy) – do nabycia bezpośrednio na ekspozycji lub w Kasach
  Biletowych,
 • Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ d. Ujeżdżalnia: 5 zł (bilet
  normalny), 2 zł (bilet ulgowy) ˗ do nabycia bezpośrednio na ekspozycji lub w Kasach
  Biletowych.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcucki Zamek zaprasza na „Noc Muzeów z… duchami”

W czwartek 2 maja 2024 r. Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza na Noc w Muzeum. To jedyne takie wydarzenie w roku, gdy ekspozycje udostępniane są w nocnej porze. W tym roku specjalnie na tę okazję Muzeum przygotowało kilka nowości.

Czytaj więcej

Znamy program 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie

Poniżej przedstawiamy program tegorocznego 63. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, który odbędzie się w terminie 9 maja – 7 czerwca 2024 r. Sprzedaż biletów rozpocznie się w najbliższy wtorek, tj. 5 marca.

Czytaj więcej

Wybrano Animatora i Sponsora Kultury 2024 [wideo]

W Miejskim Domu Kultury w Łańcucie po raz kolejny odbyła się tradycyjna Gala wręczenia statuetek dla „Animatora Kultury 2024” i „Sponsora Kultury 2024”. Jest to wyjątkowe wydarzenie, które co roku gromadzi społeczność miasta, aby uhonorować osoby i firmy, które wyróżniają się szczególnym zaangażowaniem w rozwój kultury lokalnej.

Czytaj więcej