Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-08-18, 13:35


Co roku wakacje stają się okresem zwiększonej liczby wypadków drogowych. Występuje wtedy wzmożony ruch, ze względu na wyjazdy urlopowe.

Na początku każdych wakacji policja apeluje o ostrożność oraz rozwagę wszystkich uczestników ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i kierowców różnych pojazdów.

W tym roku zostały podjęte również działania bezpośrednio obrazujące skalę wypadków drogowych. W 2021 roku ma miejsce już 3 edycja projektu na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego pn. Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021.

Jak czytamy na oficjalnej stronie policji:

Należy mieć na uwadze, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Na bieżąco aktualizowaną map, znajdziemy pod tym linkiem.

Zachęcamy do bezpiecznego i rozważnego zachowania podczas uczestnictwa w ruchu drogowym.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Coraz bliżej do ukończenia remontu drogi DK94 w Łańcucie

Od 2019 r. trwają prace przy przebudowie jednej z najczęściej uczęszczanych dróg w naszym mieście, zwanej „obwodnicą” (DK94).

Czytaj więcej

Dzisiaj duże utrudnienia w ruchu!

Przemieszczanie po mieście samochodem może stanowić dzisiaj niemały problem.

Czytaj więcej

Intensywne opady deszczu i burze z gradem!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie trzeciego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzami dla województwa podkarpackiego.

Czytaj więcej