Inwestycje

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-07-31, 11:17


„Instytucja przyjazna osobom z niepełnosprawnością i seniorom” to kolejna inicjatywa w naszym mieście skierowana właśnie do takich osób.

Z inicjatywy Społecznego Rzecznika Seniorów i Osób Niepełnosprawnych Miasta Łańcuta Urząd Miasta ogłosił konkurs skierowany do łańcuckich placówek, które szczególnie dbają o potrzeby osób starszych i niepełnosprawnych.

Nagrodą w konkursie było uzyskanie certyfikatu. Przy ocenie wniosków brano pod uwagę m. in. dostępność architektoniczną do budynku, w którym znajduje się instytucja (brak schodów, podjazdy, windy itp.), dostępność komunikacyjną personelu i obsługi (np. umiejętność posługiwania się językiem migowym),  czy zatrudnienie osób z niepełnoprawnością w placówce.

I tak w tegorocznym konkursie nagrodę otrzymały trzy placówki: Miejski Dom Kultury w Łańcucie, Dom Dziennego Pobytu Caritas Archidiecezji Przemyskiej oraz Poradnia Zdrowia Psychicznego w Łańcucie.

Komentarze

Admin pisze:

nbnvnvnvnbv

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.