Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-11-27, 11:28


Ile osób będzie mogło wziąć udział w Wigilii? Od kilku dni pojawiały się różne interpretacje rządowych zapowiedzi. W tym roku święta Bożego Narodzenia z ograniczeniami – rząd opublikował rozporządzenie, które zakłada limit osób zaproszonych spoza domu.

Do dnia 27 grudnia 2020r. zakazuje się organizowania zgromadzeń, w tym imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju, z wyłączeniem i spotkań do 5 osób, które odbywają się w lokalu lub budynku wskazanym jako adres miejsca zamieszkania lub pobytu osoby, która organizuje imprezę lub spotkanie – czytamy w rozporządzeniu.

Z rozporządzenia wynika, że maksymalnie możemy zaprosić 5 osób. Limit ten nie tyczy się organizatora i osób zamieszkujących domostwo.

W rozporządzeniu są wyjątki od tych przepisów. To między innymi:

  • spotkania służbowe
  • szkolenia i ćwiczenia pracowników służby zdrowia i służb mundurowych
  • egzaminy na prawo jazdy
  • egzaminy na biegłych rewidentów.
choinka i nakryty stół wigilijny

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Piesi z pierwszeństwem na pasach

Piesi będą mieli pierwszeństwo przy wchodzeniu na przejście przez jezdnię, jednocześnie przy przechodzeniu będzie obowiązywał zakaz używania telefonów komórkowych – zakłada projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, który we wtorek przyjęła Rada Ministrów.

Czytaj więcej

„Szczęście to… czyste ubranie i bieżąca woda”

W 2019 roku – zanim ktokolwiek w Europie usłyszał o nowym wirusie – ze skrajnym ubóstwem borykało się ponad 1,5 miliona Polaków. Wszystko wskazuje na to, że w 2020 ta liczba się zwiększy. Szlachetna Paczka wydaje nowy Raport o Biedzie, publikację, która co roku staje się mocnym głosem w polskiej debacie o nierównościach, wyzwaniach rozwojowych i tym, dokąd zmierzamy jako społeczeństwo. Pełna treść raportu dostępna jest na stronie: https://www.szlachetnapaczka.pl/raport-o-biedzie/.

Czytaj więcej

XXXII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji – transmisja na żywo

25 listopada 2020 r. (środa), o godz. 15.00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta.

Czytaj więcej