Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2026-05-14, 08:58


Ruszyły zapisy do trzeciej edycji ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego „Z Orlika na Stadion”. Do udziału zaproszone są szkoły podstawowe, drużyny szkolne, kluby oraz akademie piłkarskie z województwa podkarpackiego. Rozgrywki skierowane są do zawodników i zawodniczek z roczników 2012, 2013 i 2014, choć organizatorzy dopuszczają także udział młodszych uczestników.

Turniej organizowany jest w ramach programu „Aktywna Szkoła” przez Fundację Orły Sportu, a jego partnerem strategicznym jest ORLEN. Celem projektu jest promocja aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz stworzenie młodym piłkarzom możliwości rywalizacji na ogólnopolskim poziomie.

Rozgrywki prowadzone będą w dwóch kategoriach:

Junior Pro – dla klubów i akademii piłkarskich.

Junior – dla szkół i drużyn amatorskich

Zmagania rozpoczną się od turniejów lokalnych, które odbędą się we wrześniu. Następnie najlepsze zespoły awansują do etapów regionalnych i makroregionalnych, a finał ogólnopolski zaplanowano w Warszawie. Łącznie do wielkiego finału awansują 96 najlepszych drużyn z całej Polski.

Organizatorzy zachęcają również do współtworzenia wydarzenia poprzez organizację lokalnych turniejów. Wystarczy zgromadzić od trzech do pięciu drużyn i zgłosić wydarzenie za pośrednictwem oficjalnego systemu rejestracyjnego. Nabór organizatorów i drużyn trwa do 31 maja 2026 roku.

W poprzedniej edycji projektu w całej Polsce rozegrano około 2,7 tysiąca turniejów, w których udział wzięło blisko 72 tysiące dzieci.

Szczegółowe informacje oraz formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie: zorlikanastadion.pl

Kontakt dla województwa podkarpackiego:
• Henryk Łaskarzewski – 508 383 353
• Czesław Rożak – 663 757 661

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Miasto Łańcut z dofinansowaniem na sportowe wydarzenia dla dzieci i młodzieży

W ramach programu „Aktywny Orlik”, realizowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, przyznano dofinansowanie w wysokości 20 tysięcy złotych dla Łańcuta.

Czytaj więcej

IDO PZTan „GRACJA 2026″

W dniach 17–19 kwietnia 2026 roku w Łańcucie odbyły się Krajowe Mistrzostwa IDO PZTan „GRACJA 2026” oraz towarzyszący im Ogólnopolski Turniej Tańca. Wydarzenie miało miejsce w hali sportowej im. Józefa Witka i zgromadziło tancerzy z całej Polski.

Czytaj więcej

II Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt

W dniach 25–26 kwietnia 2026 roku Łańcut i Rzeszów staną się areną międzynarodowej rywalizacji młodych siatkarek. Przed nami druga edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt, organizowanego przez Klub Sportowy AOZ Volley Rzeszów.

Czytaj więcej