Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-01-27, 07:56


Pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Powiatu Łańcuckiego zaplanowano na dzień 1.02.2021 r.

Na podstawie art. 15 ust. 3 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920)

zwołuję XXIII SESJĘ RADY POWIATU ŁAŃCUCKIEGO

na dzień 1 lutego 2021 r. (poniedziałek) o godz. 1500 w Starostwie Powiatowym w Łańcucie ul. Mickiewicza 2 z zastosowaniem zdalnego trybu obradowania zgodnie z ustawą z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID 19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 568).

Porządek obrad obejmuje:

 1. Otwarcie sesji.
 2. Ustalenie porządku obrad.
 3. Przedstawienie Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19 przez Wojewodę Podkarpackiego oraz przedstawiciela Narodowego Funduszu Zdrowia.
 4. Podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia i wyrażenia zgody na realizację projektu pozakonkursowego pn. Aktywizacja osób powyżej 29 r.ż. pozostających bez pracy w powiecie łańcuckim (VII) współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie ustalenia wysokości opłat za usuwanie pojazdów oraz umieszczanie ich na parkingu strzeżonym.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Miastu Łańcut.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Szkoły Policealnej Nr 2 w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie zamiaru likwidacji Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie w Zespole Szkół Nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Łańcucie.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie przekazania Gminie Białobrzegi zadania publicznego polegającego na „letnim i zimowym utrzymaniu chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Białobrzegi z wyłączeniem remontów, modernizacji i budowy chodników”.
 10. Informacja Starosty Łańcuckiego odnośnie prac Zarządu Powiatu Łańcuckiego w okresie międzysesyjnym oraz sprawozdanie z realizacji uchwał Rady Powiatu z poprzedniej sesji.
 11. Wnioski, oświadczenia i zapytania radnych.
 12. Przyjęcie protokołu z poprzedniej sesji.
 13. Sprawy różne.
 14. Zakończenie.

Przewodniczący Rady Powiatu Łańcuckiego Marek Uberman

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Konkurs na najbardziej kreatywnego bałwana!

Jeśli myśl konstruktora nie jest Ci obca, a przemoczone rękawiczki nie straszne, to coś dla Ciebie!

Czytaj więcej

XXXV Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji – transmisja na żywo

W najbliższy czwartek posiedzenie Rady Miasta Łańcuta.

Czytaj więcej

UWAGA! BARDZO TRUDNE WARUNKI NA DROGACH!

Dzisiejszej nocy rozpoczęły się intensywne opady śniegu, które nadal trwają. Drogi w mieście, ale i również poza nim są mocno ośnieżone, co minimalizuje przyczepność samochodów.

Czytaj więcej