Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-09-09, 07:55


Koło 10 Pułku Strzelców Konnych, Muzeum – Zamek w Łańcucie i Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych zapraszają na uroczyste obchody 100. rocznicy utworzenia 10 Pułku Strzelców Konnych.

W programie:

12 września:

  • 11:00 Msza Święta w intencji żyjących, poległych i zmarłych żołnierzy 10 Pułku Strzelców Konnych
  • 12:30 odsłonięcie tablicy pamiątkowej na budynku d. Kasyna Urzędniczego, uroczysty apel z udziałem wojska.

Obchodom towarzyszy piknik militarny na łańcuckim Rynku, w godz. 12:00 – 20:00 (sobota, 11 września) oraz 10:00 – 14:00 (niedziela, 12 września). W trakcie jego trwania zaplanowano pokaz sprzętu wojskowego, w tym czołgu Leopard.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Jan Józef Kasprzyk, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl, Prezes Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie Krzysztof Barbarski.

Inf. MZ Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Storczykarnia ponownie czynna

Od soboty 4 września 2021 r. do odwołania Muzeum-Zamek w Łańcucie zaprasza do zwiedzania Storczykarni. Ekspozycja dostępna w reżimie sanitarnym.

Czytaj więcej

Termin spisu mija 30 września!

Gminny Komisarz Spisowy – Burmistrz Miasta Łańcuta przypomina, że czas na dokonanie obowiązkowego spisu w ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań upływa z dniem 30 września 2021 r.

Czytaj więcej

XLII Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII Kadencji – transmisja na żywo

8 września br. odbędzie się kolejne posiedzenie Rady Miasta Łańcuta. Tym razem Sesja rozpocznie się o godzinie 17:30.

Czytaj więcej