Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-02-05, 12:07


Kongres programowy „IDEE DLA MIASTA” organizowany 29 lutego, będzie doskonałą okazją do dyskusji o wpływie historii na wygląd miasta, który wspólnie tworzymy oraz planach na przyszłość, które ugruntują Łańcut w przestrzeni województwa i regionu.

Panele dyskusyjne z udziałem ekspertów w swoich dziedzinach poprowadzi Michał Mac, Kierownik Wydziału Sportu, Promocji i Turystyki UM Łańcut.

W programie:

Panel o historii, z udziałem: Joanny Kluz i Jarosława Giemzy z Muzeum-Zamku w Łańcucie oraz Krzysztofa Puziewicza ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. 10 Pułku Strzelców Konnych w Łańcucie.

Panel o nowej perspektywie środków UE, z udziałem: kierownictwa Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego, a także Wydziałów Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa oraz Urzędu Miasta Łańcuta.

Panel o nowych technologiach w samorządach, z udziałem: przedstawicieli firm z branży: KNET Services i Clevertouch Polska oraz sekretarza Miasta Łańcuta Jarosława Reczka.

Panel podsumowujący dotyczący roli Łańcuta w rozwoju regionu, z udziałem: prof. Zbigniewa Ćwiąkalskiego (m.in. byłego ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego), Pani Wojewody Podkarpackiej Teresy Kubas-Hul oraz Burmistrza Miasta Łańcuta Rafała Kumka.

Zwieńczeniem Kongresu będzie Gala wręczenia statuetek „Zasłużony dla Miasta Łańcuta”. Zapraszamy wszystkich do udziału w panelach dyskusyjnych! Uczestnictwo w nich jest całkowicie darmowe.

Transmisję na żywo zapewni Telewizja Łańcut wspólnie z firmą Mat-Sat. Link zostanie podany bliżej terminu wydarzenia.

Kongres Idee dla Miasta

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sprawozdanie z LXIX Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

18 stycznia odbyło się posiedzenie Rady Miasta Łańcuta. Tego dnia w Sesji uczestniczyło 14 Radnych. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z posiedzenia.

Czytaj więcej

Bezpieczne ferie 2024

Czas wypoczynku zimowego w naszym województwie przypada na okres od 29 stycznia do 11 lutego. Sprawdź jak spędzić bezpiecznie tegoroczne ferie.

Czytaj więcej

Możliwe marznące opady!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW – PIB w Krakowie ostrzega przed
zjawiskiem jakie może wystąpić na terenie powiatu łańcuckiego: marznące opady.

Czytaj więcej