Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-11-13, 10:43


Celem akcji jest spontaniczna pomoc potrzebującym w tym trudnym, zimowym okresie.

Burmistrz Miasta Łańcuta wraz z Towarzystwem Pomocy im. św. Brata Alberta oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej zachęcają wszystkich mieszkańców po raz kolejny do wzięcia udziału w akcji. Przypomnijmy, że w tamtym roku akcja cieszyła się dużym zaangażowaniem ze strony mieszkańców.

Zasady akcji:

  1. Powieś/zabierz ubrania kiedy chcesz (weź ubranie – zostaw wieszak).
  2. Przynieś ubrania CZYSTE, w BARDZO DOBRYM stanie, które da się powiesić.
  3. Nie zostawiaj ubrań w workach lub kartonach.
  4. Przynieś kurtkę, płaszcz, polar, sweter, czapkę, szalik, rękawiczki (dla dorosłego i dla dziecka).
  5. Korzystaj z pustych wieszaków.
  6. Nie pytaj o zgodę by przynieść/zabrać.
  7. Zostaw porządek.

Wieszak wystawiony będzie przed siedzibą Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Łańcucie, ul. Ottona z Pilczy 2. W przypadku złych warunków pogodowych wieszak zostanie przeniesiony do holu budynku.

Akcja trwa od 16 listopada 2020 r. do 31 marca 2021 r. w godzinach 8.00 – 14.00.

Poza wymienioną akcją w trakcie roku Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta w Łańcucie zbiera odzież dla potrzebujących. Ubrania można zostawić w holu w/w siedziby.

W naszym mieście akcja została zapoczątkowana w 2019 roku. Zapraszamy na materiał archiwalny, który zachęca do brania udziału w akcji i korzystania z „Wymiany ciepła”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Każdy może monitorować stan powietrza w mieście

Na terenie naszego Miasta, w trzech różnych lokalizacjach (budynki Szkół Podstawowych nr 1, 3 i 4) znajdują się czujniki jakości powietrza.

Czytaj więcej

Tegoroczne obchody Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości w Łańcucie

W tym roku obchody Narodowego Święta Odzyskania przez Polskę Niepodległości były inne niż zwykle.

Czytaj więcej

Dołącz do akcji „Niepodległa do Hymnu 2020”

11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Czytaj więcej