Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-28, 17:00


Po raz kolejny obchodziliśmy Dni Miasta Łańcuta. Na scenie wystąpili: Łzy, Kamil Bednarek, Past & Future i wielu innych. Zapraszamy na podsumowanie tegorocznej imprezy.

Jak co roku, delegacje z kilku krajów: Ukrainy, Chorwacji i Węgier przyjechały, by wspólnie z nami świętować te trzy dni wypełnione sportowymi, kulturalnymi i artystycznymi atrakcjami. Jeszcze przed oficjalnym otwarciem, zostały one zaproszone na wystawę kowalstwa i metaloplastyki Krzysztofa Panasa w Miejskim Domu Kultury. Tuż po wystawie delegacje udały się na scenę na Rynku Miasta, by o godzinie 17:00 oficjalnie rozpocząć Dni Miasta Łańcuta. To właśnie wtedy delegacja z Ukrainy złożyła podziękowania za pomoc Łańcuta w tym trudnym dla nich czasie wojny. O 17:30 mieliśmy okazję wysłuchać i obejrzeć występy taneczne i muzyczne młodych artystów z Łańcuta. Dzień zakończyliśmy dyskoteką pod gwiazdami, gdzie mogliśmy potańczyć do rytmu znanych piosenek, dzięki sprawnemu prowadzeniu wieczoru przez DJ Team.

Sobotnie wydarzenia zaczęliśmy na sportowo piłką nożną oraz tenisem ziemnym, a już o 11:00 sześć grup wyruszyło spod Miejskiego Domu Kultury, by pójść szlakiem “handlu, rzemiosła i usług dawnego Łańcuta”, jak brzmiało hasło tegorocznej VII Łańcuckiej Gry Miejskiej. Wieczór był czasem koncertowym. Na scenie zagrali Past & Future, zespół Łzy oraz Kamil Bednarek, których występy cieszyły się dużą popularnością. Występy zamknął pokaz sztucznych ogni, które zabłysnęły nad głowami obserwujących je osób.

W niedzielę na basenie otwartym rozgrywały się mecze w beach soccer. A po południu przenieśliśmy się do bażantarni, gdzie była możliwość skorzystania z wyścigów mini samochodów i w tym samym czasie również wszyscy chętni mogli wziąć udział w festiwalu kolorów. Tuż po tym, odbyły się zawody nordic walking, a godzinę później biegi bażanta w różnych kategoriach wiekowych.

Tekst: Anna Szylar

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dni Miasta Łańcuta 2022 – zapowiedź

Już jutro rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez w naszym mieście – Dni Miasta Łańcuta. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

Dni Miasta Łańcuta 2022- plan

Już wkrótce po raz kolejny obchodzić będziemy Dni Miasta Łańcuta.

Czytaj więcej

Łańcucki Tydzień Bibliotek

Za nami Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie przygotowała mnóstwo atrakcji. Były spotkania autorskie, konkursy, a także przegląd poezji Marii Konopnickiej.

Czytaj więcej