Informacje dla turystów

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-13, 18:36


Piątkowy, nocny spacer po mieście był okazją do bliższego poznania ciekawej i nieodkrytej historii Łańcuta, którą przedstawiła historyczka Joanna Kluz. Nocne zwiedzanie cieszyło się bardzo dużą frekwencją ze strony Mieszkańców.

Od dłuższego czasu trwały prace nad przygotowaniem audioprzewodnika. W piątek mieliśmy okazję zobaczyć efekt tych prac, podczas zorganizowanego Nocnego Zwiedzania Łańcuta.

Projekt przygotowano w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz Łańcuckiego Roku Historii.

Trasa zwiedzania rozpoczęła się przy Centrum Informacji Turystycznej. To tutaj znana łańcucka historyczka Joanna Kluz rozpoczeła swoją opowieść o historii naszego miasta, zabytkach i kulturze. Podczas spaceru uczestnicy wysłuchali ciekawych faktów dotyczących Łańcuta.

Bardzo ucieszyła nas tak duża frekwencja. Liczyliśmy na kilkudziesięciu uczestników, ale że będzie nas aż tyle – to przerosło nasze szacunki. Miło, że działania, które podejmujemy już od niemal 3 lat na polu popularyzacji historii lokalnej, spotykają się z zainteresowaniem Mieszkańców oraz pasjonatów historii spoza Łańcuta. Po audio przewodniku – czas na kolejny duży projekt. Liczę, że uda nam się go upublicznić jeszcze w tym roku! Jak zawsze przy takiej okazji, chciałbym również podziękować Burmistrzowi Miasta oraz Radnym za przychylność dla tego typu inicjatyw. W końcu rok 2022 obchodzimy w Łańcucie, jako Rok Historii Miasta i ten piątkowy spacer to element jego obchodów – mówił Michał Mac – Kierownik Wydziału Sportu, Promocji i Turystyki UM.
  • Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub
  • Fot. Piotr Dubiel

Komentarze

[…] Zakończeniem dnia było wspólne zwiedzanie miasta szlakiem nowo powstałego audio przewodnika. Spacer animowała Joanna Kluz, która sprawowała opiekę merytoryczną podczas powstawania trasy przewodnika. O tym wydarzeniu pisaliśmy TUTAJ. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Nocne Zwiedzanie Łańcuta

Już dziś Miasto Łańcut zaprasza na wspólny spacer z audioprzewodnikiem. Uczestnicy będą mieli okazję wysłuchać kilku zawartych w nim opowieści oraz poznać ciekawą historię Miasta.

Czytaj więcej

Nowy informator o Łańcucie

W łańcuckim Centrum Informacji Turystycznej właśnie pojawił się nowy informator o naszym mieście. Znajdziecie w nim trochę historii, zabytków, a także spis m.in. bazy hotelowej, restauracji i kawiarni.

Czytaj więcej

Dzisiejsze Nocne zwiedzanie Łańcuta odwołane!

Na niedzielę (11.09.2022, godz. 19:00) zaplanowano Nocne zwiedzanie Łańcuta. Dzisiejsze wydarzenie ze względu na złe warunki pogodowe zostało przez organizatorów odwołane. O nowym terminie wydarzenia będziemy informować na bieżąco!

Czytaj więcej