Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-02-06, 08:50


W dniu 3 lutego br. odbyły się emocjonujące zawody Mistrzostw Podkarpacia w Futsalu Kobiet U-15, które miały miejsce w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie. W rywalizacji wzięło udział sześć zespołów: DAP Dębica, Stal Mielec, SPEC Stal Łańcut, Grodziszczanka Grodzisko Dolne, Piast Wadowice Górne oraz Diament Jodłowa.

Zaszczytem mistrzowskim tego turnieju mogła cieszyć się drużyna Diamentu Jodłowa, która z imponującym dorobkiem 15 punktów sięgnęła po tytuł Mistrza Podkarpacia. Na drugim miejscu podium znalazła się ekipa SPEC Stali Łańcut, zdobywając 12 punktów, natomiast trzecie miejsce przypadło Piastowi Wadowice Górne.

Wyróżnieniem indywidualnym została uznana Maja Sobek z łańcuckiej drużyny, która zdobyła tytuł Najlepszej Bramkarki turnieju. Z kolei koronę królowej strzelców z dziewięcioma trafieniami zdobyła Aleksandra Cichy z Diamentu Jodłowa. Tytuł MVP całego turnieju przypadł Lenie Januszyńskiej z Diamentu Jodłowa, a w roli Najlepszej Defensorki wyróżniono Milenę Winiarską ze SPEC Stali Łańcut.

Zwieńczeniem wydarzenia było uroczyste wręczenie pucharów i statuetek, które dokonał Członek Zarządu Podokręgu Piłki Nożnej w Rzeszowie, Adam Onyszczuk.

Klasyfikacja końcowa:

1. Diament Jodłowa 15 pkt. (22:3)
2. SPEC Stal Łańcut 12 pkt. (11:3)
3. Piast Wadowice Górne 7 pkt. (6:7)
4. Stal Mielec 6 pkt. (9:11)
5. DAP Dębica 4 pkt. (9:14)
6. Grodziszczanka Grodzisko Dln. 0 pkt. (0:19)

W łańcuckiej hali MOSiR miały miejsce także Mistrzostwa Podkarpacia w Futsalu dla Seniorek. W tej pasjonującej rywalizacji brało udział sześć drużyn, a system rozgrywek opierał się na formule „każdy z każdym”. Ostatecznie zwycięstwo odniosła ekipa MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna, podczas gdy drugie i trzecie miejsce zajęły drużyny z Łańcuta.

Uroczyste zakończenie zawodów dopełniła ceremonia wręczenia pucharów i statuetek. Zawody pozostawiły niezapomniane wrażenia zarówno dla uczestników, jak i publiczności.

Klasyfikacja końcowa:

1. MUKS Sokół Kolbuszowa Dolna
2. SPEC Stal Łańcut I
3. SPEC Stal Łańcut II
4. ZKS Izolator Boguchwała II
5. ZKS Izolator Boguchwała I
6. LKS Inter Gnojnica Dziewczyny

Wyróżnienia – najlepsze zawodniczki w drużynach

Magdalena Kot (Sokół Kolbuszowa Dolna)
Marlena Papiernik (Inter Gnojnica)
Aleksandra Ozipko (Izolator Boguchwała I)
Zuzanna Pakota (Izolator Boguchwała II)
Karolina Skrzypek (Stal Łańcut I)
Zosia Szpunar (Stal Łańcut II)

Wyróżnienia – najlepsze zawodniczki w tych Mistrzostwach Podkarpacia

Najlepsza obrończyni – Maja Bar (Stal Łańcut)
Najlepsza bramkarka – Anastazja Dec (Stal Łańcut)
Królowa strzelczyń – Gabriela Koszela (Stal Łańcut)
MVP turnieju – Małgorzata Kot – (Sokół Kolbuszowa Dolna)

fot. MOSiR Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego Gasiek

Już 17 grudnia na Hali MOSiR w Łańcucie po raz kolejny gościć będziemy Turniej Tańca Towarzyskiego Gasiek 2023.

Czytaj więcej

Wydarzenia sportowe ostatniego weekendu [wideo]

Ostatni weekend to wydarzenia sportowe. W sobotę nasza kamera uczestniczyła w I Charytatywnym Biegu Leśnym Diabeł Łańcucki. Natomiast w niedzielę towarzyszyliśmy młodym koszykarzom podczas Turnieju Junior NBA Polska.

Czytaj więcej

Co słychać w MKS Paradiso Łańcut?

Zapraszamy na rozmowę z Weroniką Mikulską. Trenerka łańcuckich siatkarek podsumowała dotychczasowe spotkania, jak również zdradziła plany na przyszłość.

Czytaj więcej