Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-11-22, 12:10


Wczoraj – 21 listopada odbył się finał VI Quizu Piłkarskiego organizowanego od 2012 przez MOSiR Łańcut.

Rywalizacja rozpoczęła się od eliminacji zorganizowanych 18 listopada, w których wzięło udział 28 uczestników. Do ścisłego finału awansowało sześciu najlepszych: Oskar Lipski, Łukasz Wiercioch, Michał Balawender, Marek Bytnar, Arkadiusz Magda, Piotr Pudło.

Ścisły finał rozpoczął się o godz. 19:00 i był podzielony na dwa etapy. W pierwszej części każdy z zawodników odpowiadał na sześć pytań. Do finałowej rozgrywki awans uzyskało trzech najlepiej odpowiadających: Łukasz Wiercioch, Oskar Lipski oraz Piotr Pudło.

Zwycięzcą Quizu został Oskar Lipski, który bierze udział w każdej edycji tej rywalizacji (2012 – 4 miejsce, 2014 – 5 miejsce, 2016 – 2 miejsce, 2018 – 2 miejsce, 2021 – 1 miejsce, 2022 – 1 miejsce). Na drugim stopniu podium stanął Piotr Pudło, zaś trzecia lokata przypadła Łukaszowi Wierciochowi. W całej finałowej rywalizacji padło 296 pytań. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki, a finaliści nagrody rzeczowe, które wręczył Dyrektor MOSiR Jerzy Hałka.

Poprosiliśmy o kilka słów komentarza wybranych finalistów tych rozgrywek:

Piotr Pudło: Bardzo chciałem sprawdzić swoją wiedzę z tematu piłki nożnej, ponieważ jest to sport, którym bardzo się interesuję poza siatkówką. Całkiem przypadkowo trafiłem na ogłoszenie o eliminacjach na portalu Łańcut News/ TV Łańcut i od razu zapisałem się z myślą, że właśnie będę miał okazję sprawdzić się, czy rzeczywiście znam się trochę na piłce. I rzeczywiście tak było, jestem bardzo zadowolony z wyniku z eliminacji jak i z występu w finale, to bardzo miła niespodzianka dla mnie, świetny wynik, wiem że rywale byli bardzo mocni co tylko potęguje moje zadowolenie. Z pewnością będę chciał wystąpić w kolejnych edycjach konkursu wiedzy piłkarskiej.

Oskar Lipski: Jestem zadowolony ze swojego występu, o ile poziom eliminacji był niższy niż rok temu, o tyle poziom finału był zdecydowanie wyższy. Pojawiły się nowe twarze w finale, należało odpowiedzieć na 17 pytań, aby go wygrać. Rok temu dla porównania było ich 10, co jest potwierdzeniem moich słów. Każdy z uczestników wykazywał się na tyle dobrą wiedzą, że 2-3 błędy powodowały brak szans na zwycięstwo. Uważam, że warto organizować podobne wydarzenia. Dla takich pasjonatów jak ja jest to wielka sprawa, ponieważ, jak wiem, w innych miastach (nawet zdecydowanie większych) takich quizów nie ma, a jest to także widowiskowe dla publiczności. Nie mogę się doczekać kolejnego quizu przed euro 2024, ale z tego miejsca chciałbym także zaapelować, że w takim mieście jak Łańcut quiz wiedzy o koszykówce na pewno cieszyłby się podobną popularnością, można pomyśleć też np. o siatkówce.

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sportowe podsumowanie weekendu

Ubiegły weekend minął w naszym mieście zdecydowanie pod znakiem sportowej rywalizacji. Walkę o zwycięstwo podejmowały zarówno drużyny, jak i zawodnicy indywidualni.

Czytaj więcej

FC Sport Południe Łańcut przegrywa w inauguracyjnym meczu 2 Ligi Futsalu

Po ubiegłorocznym awansie do 2 Ligi Futsalu drużyna FC Sport Południe Łańcut inaugurowała w ubiegłą sobotę swoją obecność w tej lidze.

Czytaj więcej

MKS Paradiso Łańcut wygrywa na własnym parkiecie

Podczas wczorajszego wieczora o gorąca atmosferę w łańcuckiej hali MOSiR zadbały siatkarki MKS-u Paradiso Łańcut, które po raz pierwszy po powrocie do seniorskich rozgrywek Podkarpackiej 1 Ligi Kobiet grały „u siebie”.

Czytaj więcej