Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-02-23, 10:56


15 lutego rozpoczął się okres rozliczeń PIT za 2022 r. Jak co roku przypominamy, iż można złożyć swoją deklarację podatkową w taki sposób, aby zyskało na tym nasze miasto.

Każda osoba mieszkająca w Łańcucie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, może rozliczyć roczny podatek PIT w Łańcucie. Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny łańcucki adres zamieszkania i złożyć go w Urzędzie Skarbowym.

To bardzo ważne, żeby rozliczać PIT w mieście, z którego infrastruktury korzystamy na co dzień. Mieszkańcy rozliczając swój PIT mogą wprost przyczynić się do rozwoju miasta. Jeśli mieszkasz i pracujesz w Łańcucie, a PIT rozliczasz poza Łańcutem, to Twój podatek dochodowy do Ciebie nie wróci. Zostanie wykorzystany na inwestycje, szkoły, przedszkola czy drogi tam, gdzie go wysyłasz. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji i więcej środków na świadczone przez miasto usługi, które służą całej społeczności.

Wpisując łańcucki adres zamieszkania współfinansujesz m.in.: nowe inwestycje, sport, kulturę, rozwój zieleni, edukację dzieci- warto o tym pamiętać.

Część Twojego podatku PIT zostaje przekazana do Gminy, w której go rozliczyłeś. W 2022 r. do budżetu Miasta Łańcuta wpłynęło z tego tytułu 21 844 822 zł.

FOT. MIASTO ŁAŃCUT

Żeby rozliczyć PIT w Łańcucie należy złożyć deklarację podatkową PIT za dany rok w Urzędzie Skarbowym w Łańcucie, właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazania w deklaracji podatkowej – Łańcut jako miejsce zamieszkania.

PIT można rozliczyć bez wychodzenia z domu. W ten sposób składanych jest około 85 proc. rocznych zeznań PIT przy pomocy usługi Twój e-PIT lub za pomocą aplikacji e-Deklaracje. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Jeśli potrzebujesz pomocy można również umówić wizytę w Urzędzie Skarbowym. Jak to zrobić?

1. elektronicznie korzystając ze strony wizyta.podatki.gov.pl

  • wybierz właściwy urząd i sprawę, którą chcesz załatwić
  • wybierz datę i godzinę wizyty
  • podaj swoje dane
  • potwierdzenie terminu wizyty otrzymasz na podany adres e-mail
  • w umówionym terminie przyjdź do urzędu (konkretne stanowisko/pokój jest wskazane w potwierdzeniu wizyty)

2. telefonicznie – zadzwoń do urzędu skarbowego: wykaz telefonów

3. osobiście – przyjdź do punktu umawiania wizyt w urzędzie.

Pamiętaj, aby wpisać w formularzu PIT adres zamieszkania w Łańcucie. Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów.
Zachowaj potwierdzenie deklaracji PIT
.

UWAGA! PIT ROZLICZAMY DO 2 MAJA!

FOT. MIASTO ŁAŃCUT

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Planty Miejskie w Łańcucie- co dalej?

Kraków, Wrocław, Warszawa, Poznań, Gdańsk czy Przemyśl. Każde z tych miast ma swoją wyjątkową część zwaną starówką, która od lat była jego centralnym punktem. Jest jednak w Polsce wiele miejscowości, które mimo swojej bogatej historii nie posiadają takiego miejsca, właśnie ze względu na dawne dzieje.

Czytaj więcej

Uwaga, będzie mocno wiało!

Już dzisiejszego wieczora nad Polskę nadciągnie front przynoszący silne podmuchy wiatru.

Czytaj więcej

Zaginął podopieczny DPS w Łańcucie- UWAGA ODNALEZIONY!

Przed momentem dotarła do nas informacja z Domu Pomocy Społecznej w Łańcucie, iż zaginął jeden z jego podopiecznych.

Czytaj więcej