Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-12-10, 10:45


Kolęda duszpasterska w tym roku odbędzie się w całkiem innej formie, niż ta, którą znamy z lat ubiegłych.

Arcybiskup przemyski Adam Szal w wystosowanym na adwent liście, zawiadomił wszystkich księży, o zmianie realizacji wizyt kolędowych. W którym możemy przeczytać:

„W obecnej sytuacji, nie będziemy mogli przeżywać tradycyjnej formy wizyty kolędowej, która dawała sposobność do indywidualnych rozmów oraz wspólnej modlitwy rodzinnej z obecnością duszpasterza. Zachęcam zatem wiernych i duszpasterzy, aby w ramach wizyty duszpasterskiej, organizowali spotkania w świątyni. Wierni z konkretnych ulic, rejonów lub numerów domów będą zapraszani przez duszpasterzy do kościoła, aby uczestniczyć w modlitwie w ich intencji i wziąć udział w obrzędzie błogosławieństwa rodzin. Wszystkich wiernych proszę, aby życzliwie przyjęli tę formę, która z powodu pandemii, wydaje się być jedyną możliwą do realizacji w całej Archidiecezji. Zgromadzeni na tej nietypowej „kolędzie”, wspólnie, w jedności i braterstwie, upraszajmy błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny, Kościoła i Archidiecezji.”

Podobny komunikat wystosował biskup rzeszowski Jan Wątroba, którego wytyczne były bardziej konkretne i zawierały określone punkty, wchodzące w skład tegorocznej formy kolędy. W jego liście możemy przeczytać:

„Zamiast odwiedzin przez duszpasterzy w domach należy zaprosić mieszkańców do kościoła w mniejszych grupach na wieczorną Mszę Świętą, np. mieszkańców poszczególnych ulic lub części mniejszych miejscowości. Intencją tej Mszy Świętej winna być modlitwa za zaproszonych parafian i zmarłych z ich rodzin. Po liturgii należy poprowadzić kolędowanie oraz rozmowę poruszającą bieżące kwestie parafialne. Wskazane jest także rozdanie broszury wizyty duszpasterskiej, w której jest zamieszczona modlitwa do odmówienia przez parafian w domu”

Wyjątkowo osoby, które będą prosiły o poświęcenie domu, odwiedziny chorego lub będą miały inną ważną rację duszpasterską mogą liczyć na wizytę duszpasterską z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Poszukiwany Darczyńca!

Pilnie poszukiwany Darczyńca! Zostały już tylko 3 dni do paczkowego finału. Jedna Rodzina z naszego rejonu nie ma jeszcze Darczyńcy. Pomóżmy znaleźć Darczyńcę dla tej ostatniej rodziny!

Czytaj więcej

Wirtualne zwiedzanie w Łańcucie

Łańcut jest miastem, które od kilkuset lat słynie z wyjątkowych zabytków zarówno w Zamku, jak i kościele Farnym. Co roku odwiedza nas wielu turystów nie tylko z Polski, ale również całego świata. 

Czytaj więcej

Świąteczna aura w Łańcucie

Łańcut, jak większość polskich miast, na początku grudnia rozświetliły świąteczne dekoracje. Najbardziej okazałe z nich możemy obejrzeć na Plantach i przed MDK. Zapraszamy na krótką relację fotograficzną!

Czytaj więcej