Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-11-23, 09:11


W miniony weekend w łańcuckiej hali MOSiR po raz kolejny królowała akrobatyka sportowa. To już XII edycja Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia.

Z ponad 20 klubów z całej Polski wzięło udział blisko 230 zawodników. W tym również przedstawiciele z Łańcuta – UKS Akrobata Łańcut.

W sobotę zawodnicy rywalizowali w dwóch układach statycznym i dynamicznym. Natomiast w niedzielę odbył się drugi dzień rywalizacji, czyli występy finałowe.

Takie zawody to okazja do sprawdzenia się przed sędziami. Nasi zawodnicy jak zwykle pokazali się z bardzo dobrej strony zdobywając aż 5 medali oraz 3 miejsce w punktacji drużynowej.

Wyniki:

Kategoria 13-19 lat:

I miejsce Kamila Szlęk, Klaudia Balawender

II miejsce Maja Bednarz, Izabela Abramczyk

Kategoria 12-18 lat:

I miejsce Anna Leniart, Regina Dragan

II miejsce Maja Czereba, Dorota Lipińska

IV miejsce Emilia Gunia, Magda Jarosz, Zuzanna Szczęch

Kategoria 11-16 lat:

I miejsce Julia Curzytek, Karol Szlęk

Kategoria Youth:

VII miejsce Natalia Dębosz, Emilia Reizer

XIV miejsce Natalia Dębosz, Maja Koszuta, Martyna Dragan

Patronem turnieju jest Stanisław Geroń – trener, wychowawca Mistrzów Świata i Europy, twórca polskiej szkoły akrobatyki sportowej.

fot. UKS Akrobata Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Zawody z akrobatyki sportowej po raz dwunasty

W nadchodzący weekend, w łańcuckiej hali MOSiR odbędzie się XII Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia w Akrobatyce Sportowej. Impreza odbywać się będzie bez udziału publiczności.

Czytaj więcej

Wyniki wydarzeń sportowych minionego weekendu

Sprawdź wyniki wydarzeń sportowych z ostatniej soboty i niedzieli.

Czytaj więcej

Kolejne osiągnięcia łańcuckich akrobatów

15 listopada br. odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Rzeszowie, z których łańcuckim zawodnikom udało się przywieźć puchar i pierwsze miejsce w punktacji drużynowej.

Czytaj więcej