Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-12-19, 10:04


We wtorek, 12 grudnia odbyła się uroczysta premiera najnowszego questu zatytułowanego „Łańcuckim Szlakiem 10 Pułku Strzelców Konnych”.

Wydarzenie zgromadziło młodzież z dwóch lokalnych szkół podstawowych, SP nr 3 i SP nr 2, która wzięła udział w historycznym wykładzie pani Joanny Kluz. Po tym fascynującym spotkaniu, uczestnicy w towarzystwie Burmistrza Miasta udali się pod Maneż, skąd wyruszyli w dalszą drogę śladami 10 PSK. Szlak questu prowadził m.in. do kościoła farnego, na cmentarz, jak również na teren dawnych koszarów pułkowych.

Zakończenie questu stanowiło emocjonujące odkrycie skarbu, do którego drogę wskazywały zagadki zawarte w trakcie przygody – tłumaczą organizatorzy. – Zachęcamy wszystkich do udziału w tej unikalnej przygodzie z zagadkami. Nie jest wymagana specjalistyczna wiedza historyczna, wystarczy uważnie czytać wskazówki zawarte w tekście i postępować zgodnie z instrukcjami. Można wyruszyć śladami jednego z najbardziej znanych pułków Wojska Polskiego w dowolnym czasie – dodają.

Ulotki z questem są dostępne w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Łańcucie, w Centrum Informacji Turystycznej w Łańcucie, na stronie Miasto Łańcut, na blogu Zbiory Regionalne Łańcut MBP oraz w aplikacji Questy – Wyprawy Odkrywców.

 „Łańcuckim Szlakiem 10 Pułku Strzelców Konnych”

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Koncert Dobroczynny „Świąteczny blask”

17 grudnia 2023 r. o godz. 17:00 w sali widowiskowej MDK w Łańcucie odbędzie się Koncert Dobroczynny „Świąteczny blask”.

Czytaj więcej

Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Tańca Towarzyskiego Gasiek

Już 17 grudnia na Hali MOSiR w Łańcucie po raz kolejny gościć będziemy Turniej Tańca Towarzyskiego Gasiek 2023.

Czytaj więcej

III ŁAŃCUCKIE MIASTECZKO ŚWIĄTECZNE

Już w najbliższą sobotę, kolejne Miasteczko Świąteczne z licznymi atrakcjami.

Czytaj więcej