Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-02-26, 14:30


XV Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Łańcuta 2020 roku rozstrzygnięty został 25 lutego 2021. Wtedy przyznano też wyróżnienie za całokształt działalności związanej z rozwojem sportu w Łańcucie.

Te zaszczytne tytuły przyznaje się osobom, które w szczególny sposób oraz z wielkim zaangażowaniem pracują na rzecz łańcuckiego sportu.

Najlepszym Sportowcem Łańcuta 2020 zostały zawodniczki UKS Akrobata Łańcut Kamila Szlęk i Klaudia Balawender. Nagrodę dla Najlepszego Trenera roku otrzymał Adam Bielecki, szkoleniowiec LUKS Zieloni Łańcut. Tytuł młodzieżowca roku powędrował do Cezarego Szpindora – bramkarza SPEC Stali Łańcut.

Specjalne wyróżnienie za całokształt działalności w sporcie łańcuckim otrzymał Marian Falger, wieloletni działacz SPEC Stali Łańcut.

W tym roku kapituła przyznała także specjalne wyróżnienie dla KS Pegaz Łańcut za zwycięstwo w I lidze tenisa stołowego w sezonie 2019/2020, które dało awans do Superligi Tenisa Stołowego. Natomiast mianem Sportowej Inicjatywy Roku ogłoszono Łańcuckie Towarzystwo Tenisowe, za reaktywację tenisa ziemnego w naszym mieście.

Nagrodzonych uhonorowano w czasie skromnej gali, która odbyła się w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Łańcucie. Nagrody wręczali burmistrz Miasta Łańcuta Rafał Kumek, przewodniczący Rady Miasta Łańcuta Mirosław Rzeszótko, Kierownik Wydziału Sportu, Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Michał Mac oraz dyrektor MOSiR Łańcut Jerzy Hałka.

Najlepszy Sportowiec – Kamila Szlęk i Klaudia Balawender – UKS Akrobata Łańcut
wyróżnienie – Hubert Kłak – LUKS Zieloni Łańcut
Najlepszy Trener – Adam Bielecki – LUKS Zieloni Łańcut
wyróżnienie – Agnieszka Muroń – UKS Akrobata Łańcut
Najlepszy Młodzieżowiec – Cezary Szpindor – SPEC Stal Łańcut
wyróżnienia – Zofia Pinderska – MKS Łańcut, Julia Curzytek i Karol Szlęk – UKS Akrobata Łańcut, Julia Ogorzały – PTG Sokół Łańcut
Specjalne wyróżnienie za całokształt działalności – Marian Falger – SPEC Stal Łańcut
Sportowa Inicjatywa Roku – Łańcuckie Towarzystwo Tenisowe
Specjalne wyróżnienie Kapituły – KS Pegaz Łańcut

fot. E. Soński

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kolejne medale dla łańcuckich akrobatów

W dniach 19-21 lutego br. w Świdnicy odbył się 25. Międzynarodowy Turniej Wiosny im. H. Chmielewskiego. W zawodach nie mogło zabraknąć reprezentantów z Łańcuta.

Czytaj więcej

We’re talking about…Anna Miros (Podolec). Powracamy z serią wywiadów!

Po 4 latach wznawiamy naszą serię „We’re talking about…”. Ma ona na celu przybliżyć sylwetki mniej lub bardziej znanych osób z różnych dziedzin, niewątpliwie związanych z naszym miastem.

Czytaj więcej

„Staś” i basen MOSiR od dzisiaj czynne dla wszystkich miłośników sportu!

W związku z zarządzonym tydzień temu przez Premiera Mateusza Morawieckiego luzowaniem obostrzeń, od dzisiaj działalność mogą wznowić: stoki narciarskie, baseny (z wyłączeniem aquaparków), boiska i korty zewnętrzne.

Czytaj więcej