Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-12-28, 09:46


Jak wyglądać będzie wywóz odpadów komunalnych w nadchodzącym roku? Pamiętajcie, żeby ustawić swoje pojemniki z odpadami przed domem, przed godziną 7:00 rano w dniu wywozu. Szczegółowe informacje dotyczące odbioru oraz harmonogram na okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2023 roku znajdziecie poniżej.

Łańcucki Zakład Komunalny prosi o umieszczanie odpadów przed posesją, przed godziną 7:00 rano w dniu wywozu. Jednocześnie przypomina o segregowaniu odpadów i umieszczaniu ich w odpowiednich pojemnikach/workach (plastik, szkło, papier, metal).

Na właścicielach nieruchomości położonych w miejscach niedostępnych dla samochodów odbierających odpady tzn. oddalonych od głównych dróg, spoczywa obowiązek wystawienia pojemników lub worków, w których gromadzone są odpady komunalne wzdłuż trasy ich odbioru, w miejscu widocznym i dostępnym dla specjalistycznego samochodu.

Prosimy nie wrzucać popiołu, gruzu, szkła budowlanego i materiałów budowlanych do pojemnika – informuje ŁZK – Popiół i żużel odbierany będzie w worku czarnym w okresie od 1 października do 31 maja w terminach zbiórki odpadów zmieszanych.

Jeśli chodzi o odpady bio (trawa, liście, drobne gałęzie) będą one odbierane od 1 kwietnia do 15 grudnia w terminie odbioru odpadów komunalnych zmieszanych.

Informacje dotyczące wywozu odpadów oraz harmonogramy dla poszczególnych ulic w Łańcucie znajdują się poniżej. Prosimy o zapoznanie się z nimi oraz o przestrzeganie przepisów związanych z wywozem odpadów.

Worki ze śmieciami, źródło: pixabay.com

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

W najbliższy czwartek ostatnie tegoroczne posiedzenie Rady Miasta

LIV Sesja Rady Miasta Łańcuta odbędzie się w najbliższy czwartek (29 grudnia) o godzinie 16:00. Poniżej przedstawiamy porządek obrad.

Czytaj więcej

Świąteczne życzenia łańcucian

W ubiegłym tygodniu mieliśmy przyjemność uczestniczyć w kilku wydarzeniach o charakterze świątecznym w naszym mieście. Dzięki temu udało nam się dowiedzieć czego wzajemnie życzą sobie mieszkańcy Łańcuta.

Czytaj więcej

Rozsądek przy świątecznym stole

Już wkrótce wspólnie z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Oprócz rozmów, śmiechów i śpiewu towarzyszyć nam będą również starannie przygotowywane potrawy. Co jednak zrobić, kiedy ze świątecznego stołu zniknie zaledwie część przygotowanego jedzenia?

Czytaj więcej