Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2026-05-12, 09:57


XXVI SESJA RADY MIASTA ŁAŃCUTA IX KADENCJI odbyła się 30 kwietnia 2026 r. (czwartek)

Link do retransmisji: https://www.eurzad.net/player/vod/lancut-vod/26_Sesja_RM_Lancuta_IX_kadencji_retransmisja

PORZĄDEK SESJI:

1) Otwarcie.
2) Przyjęcie porządku obrad Sesji.
3) Przyjęcie Protokołu Nr XXIV/2026 z XXIV Sesji Rady Miasta Łańcuta.
4) Podjęcie uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie Miasta Łańcuta na 2026 r.
5) Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na sprzedaż nieruchomości zabudowanej położonej w Łańcucie przy ul. Potockich – Armii Krajowej
6) Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na zamianę nieruchomości gminnych na nieruchomość lokalową, położonych w Łańcucie
7) Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu na okres dłuższy niż 3 lata pomieszczeń biurowych położonych w budynku w Łańcucie przy ul. Piłsudskiego 9
8) Podjęcie uchwały w sprawie wyrażenia zgody na odstąpienie od obowiązku przetargowego trybu zawarcia umowy najmu na okres dłuższy niż 3 lata lokalu użytkowego położonego w budynku w Łańcucie przy ul. Rynek 28
9) Wolne wnioski i oświadczenia.


Przewodniczący Rady: Sławomir Rejman

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wysokie zagrożenie pożarowe lasów

W związku z utrzymującą się suszą i wysokimi temperaturami rośnie zagrożenie pożarowe w lasach na terenie całego regionu, w tym również powiatu łańcuckiego. Służby oraz instytucje odpowiedzialne za bezpieczeństwo alarmują, że sytuacja jest poważna i może się pogarszać w najbliższych dniach.

Czytaj więcej

Łańcut z dofinansowaniem na inwestycję w bezpieczeństwo wodne

29 kwietnia w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie podpisano kolejne umowy w ramach rządowego Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. W gronie 78 samorządów, które otrzymały wsparcie, znalazł się również Łańcut. Umowę podpisał burmistrz Miasta Damian Szubart.

Czytaj więcej

Wiceminister Kultury z wizytą w Łańcucie

W piątek, 24 kwietnia 2026 roku, Łańcut odwiedził Marek Krawczyk, który wziął udział w konferencji poświęconej sprawom społecznym i samorządowym. Wizyta była okazją do rozmów o roli kultury w rozwoju lokalnych społeczności oraz o możliwościach wsparcia instytucji działających w mniejszych miastach.

Czytaj więcej