Filia Podzwierzyniec Miejskiego Domu Kultury zaprasza rodziców wraz z dziećmi w każdym wieku na warsztaty z tworzenia tradycyjnych palm Wielkanocnych.
9 kwietnia o godzinie 17:00 w budynku Filii Miejskiego Domu Kultury na Podzwierzyńcu odbędą się warsztaty poświęcone tradycyjnemu wykonywaniu palm wielkanocnych. Uczestnicy będą mieli okazję nauczyć się technik i metod stosowanych w tworzeniu tych ozdób. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, jednak obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem telefonu: 17 780 74 14 (liczba miejsc jest ograniczona) Zadanie jest finansowane z budżetu Miasta Łańcuta.
Palmy wielkanocne stanowią istotny element tradycji obchodów Niedzieli Palmowej, która przypada na tydzień przed Wielkanocą. Symbolizują triumfalny wjazd Jezusa do Jerozolimy i są święcone podczas liturgii. W Polsce palmy wielkanocne przybierają różnorodne formy w zależności od regionu. Najbardziej znane są palmy wileńskie, które składają się z suszonych kwiatów i zbóż, a także palmy kurpiowskie, tworzone z barwionych bibułkowych kwiatów i gałązek wierzbiny. Tradycja święcenia palm ma długą historię w kulturze chrześcijańskiej. Wierzono, że przyniesienie poświęconej palmy do domu zapewnia ochronę i pomyślność. W niektórych regionach palmy po wyschnięciu były przechowywane przez cały rok, a ich fragmenty spalano i używano jako popiół podczas Środy Popielcowej w kolejnym roku liturgicznym.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
6 kwietnia 2025 roku o godzinie 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie odbędzie się koncert „Operetkowa Baśń dla Dorosłych”. W programie znajdą się utwory operetkowe w wykonaniu solistów oraz zespołu instrumentalnego.
Kabaret Czesuaf, działający na polskiej scenie komediowej od 2002 roku, zaprezentuje nowy program zatytułowany „Bez przesady!” już 13 kwietnia w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie o godzinie 20:00.
Już dziś od godziny 10:00 w sali widowiskowej MDK rozpocznie się XV edycja Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec”.
Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.