Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-09-26, 08:27


To już kolejna edycja akcji, podczas której seniorzy 60+, będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na wejściówki do instytucji kulturalnych w całym kraju.

„Weekend seniora z kulturą” to wydarzenie zainicjowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego celem jest zachęcenie seniorów do aktywnego uczestniczenia w życiu kulturalnym
swoich regionów.

Wydarzenie odbędzie się w weekend 1 i 2 października br. i skierowane jest do osób powyżej 60 roku życia.

Muzeum Zamek w Łańcucie również przyłączyło się do akcji, kierując do seniorów następującą ofertę:

Zniżkowe bilety do Muzeum – Zamku w Łańcucie obowiązujące na ekspozycje:

  • I piętra i parteru Zamku oraz Stajni i Wozowni – 10 zł/os. Tu zwiedzający będą mogli obejrzeć reprezentacyjne wnętrza rezydencji, w tym: Salę Balową, Apartament Paradny, Sypialnię Czerwoną, Galerię Rzeźb, a także kolekcję pojazdów konnych po rodzinie Potockich;
  • Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – dawna Oranżeria – 5 zł/os. W tym miejscu turyści spotkają się z nowoczesnymi, multimedialnymi formami zwiedzania, dzięki którym poznają historię dawnych mieszkańców zamku i Łańcuta;
  • Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – dawna Ujeżdżalnia – 5 zł/os. To gratka dla osób zainteresowanych dawnymi pojazdami konnymi. Na turystów czeka kolekcja powozów i sań, pozyskanych przez Muzeum – Zamek w Łańcucie po II wojnie światowej.

Promocyjne wejściówki będą dostępne w Kasach Biletowych Muzeum,
znajdujących się w Maneżu przy ul. 3-go Maja 10. W sobotę kasy biletowe czynne w godz. od 8.45 do 14.40. W niedzielę – od 8.45 do 15.50.

Plakat promocyjny akcji, źródło: MKiDN

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Śladami Wandy Rutkiewicz

Jedną z patronek roku 2022 jest Wanda Rutkiewicz, wybitna polska himalaistka, która jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka stanęła na szczycie Mount Everest, a jako pierwsza kobieta zdobyła K2. Mało kto wie, że słynna alpinistka przez pewien czas mieszkała w Łańcucie. Miasto uhonorowało ją, nazywając jej nazwiskiem jedną z ulic.

Czytaj więcej

Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Koncerty na żywo, teatr ognia, warsztaty kreatywne dla dzieci i śpiewu dla dorosłych, a także strefa atrakcji dla dzieci – to wszystko odbyło się podczas Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej zorganizowanego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Czytaj więcej

Dzisiejsze Nocne zwiedzanie Łańcuta odwołane!

Na niedzielę (11.09.2022, godz. 19:00) zaplanowano Nocne zwiedzanie Łańcuta. Dzisiejsze wydarzenie ze względu na złe warunki pogodowe zostało przez organizatorów odwołane. O nowym terminie wydarzenia będziemy informować na bieżąco!

Czytaj więcej