Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-06-28, 11:11


Ostatni weekend to wiele wydarzeń sportowych w mieście. Nasza kamera uczestniczyła w piątkowym spotkaniu Klubu Seniora Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, a także w sobotę towarzyszyła seniorom podczas X Jubileuszowej Spartakiady. Nie zabrakło nas również podczas zawodów Nordic Walking.

Tym razem miejscem tradycyjnego spotkania członków Klubu Seniora działającego przy Podkarpackim Związku Piłki Nożnej była Wola Dalsza. Wzięli w nim udział byli i obecni działacze, piłkarze, trenerzy i sędziowie, zrzeszeni w Klubie Seniora, który powstał w 2018 roku. Piątkowe spotkanie było okazją nie tylko do rozmów, ale też wyróżnienia osób zasłużonych dla piłki nożnej.

Wśród gości znaleźli się Jan Domarski i Grzegorz Lato. To właśnie on – Król strzelców mundialu w 1974 – zdradził kulisy piłkarskiej kariery w swojej książce zatytułowanej „Grzegorz Lato Król Mundiali”. W publikacji opowiada najbarwniejsze historie ze swojego życia, wspomina selekcjonerów, rywali i kolegów z boiska. Podczas spotkania autor złożył podpisy oraz dedykacje uczestnikom.

W sobotę, mimo niesprzyjającej pogody, miłośnicy Nordic Walking mieli okazję sprawdzić swoje siły w Mistrzostwach Podkarpacia. Głównym organizatorem wydarzenia było Stowarzyszenie Kultury Sportowej – Aktywne Podkarpacie. Współorganizatorami natomiast Miasto Łańcut oraz MOSiR Łańcut. W rywalizacji wzięło udział blisko 200 zawodników z całego kraju.

Rywalizacja w Mistrzostwach Podkarpacia na etapie – Łańcut odbywała się na dwóch dystansach: 5 km oraz 10 km.

Podczas, gdy w łańcuckiej bażantarni walczono z błotem i deszczem, w tym czasie w hali MOSiR Uniwersytety Trzeciego Wieku z Podkarpacia stanęły do wspólnej rywalizacji sportowej w ramach spartakiady seniorów. Była to już X jubileuszowa edycja. Impreza, której pomysłodawcą i organizatorem był łańcucki Uniwersytet cieszyła się dużym zainteresowaniem, co wynika z liczby reprezentantów, którzy zjechali do naszego miasta.

Impreza rozpoczęła się od przemarszu uczestników, następnie odśpiewano hymn państwowy. Po oficjalnym otwarciu oraz obejrzeniu występów grup tanecznych, przyszedł czas na wyczekiwane zawody sportowe. Jedni przyjechali tu po zwycięstwo, inni dla zabawy.

Rywalizacja była zacięta, a konkurencje bardzo zróżnicowane. Jak mówili seniorzy spartakiada to wspólna zabawa oraz integracja. Po frekwencji widać, że seniorzy cenią sobie zdrowy styl życia.

Zapraszamy na materiał.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Złoto dla zawodniczek i zawodników LUKS Zieloni Łańcut w Mistrzostwach Polski

W dniach 16-18.06.2023 roku w Sierpcu rozegrano Mistrzostwa Polski Juniorów w Trójboju Siłowym Klasycznym. Uczestnicy walczyli o medale i kwalifikacje na start w Mistrzostwach Europy, które w tym roku zostaną rozegrane w Budapeszcie.

Czytaj więcej

Dzieciaki z Łańcuta trenowały z Kacpą

21 czerwca, w łańcuckiej hali MOSiR odbył się trening koszykarski, poprowadzony przez Kacpra Lachowicza, w którym wzięło udział ponad 200 uczniów z łańcuckich szkół. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach miejskiej kampanii #WartoMiećMarzenia.

Czytaj więcej

Ostatni mecz sezonu SPEC Stali Łańcut

Jutro- 15 czerwca (czwartek), o godz. 18:00 SPEC Stal Łańcut po raz ostatni w tym sezonie podejmie przeciwnika na swoim boisku.

Czytaj więcej