Informacje dla turystów

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-02-05, 10:41


Od 2 lutego, w markowskim muzeum można oglądać wystawę przygotowaną przez IPN w Rzeszowie.

„CZYNY ŚWIADCZĄ O CZŁOWIEKU. POLACY RATUJĄCY ŻYDÓW NA KRESACH.” to tytuł wystawy, którą do 28 lutego br. będzie można podziwiać w muzeum w Markowej. Autorką wystawy jest dr hab. prof. UR Elżbieta Rączy.

Na stronie IPN Rzeszów możemy przeczytać:

Ekspozycja obejmuje i pokazuje wschodnie ziemie II Rzeczypospolitej Polskiej według przedwojennego podziału administracyjnego. Prezentuje fotografie wykonane podczas wojny, kilka lat przed jej rozpoczęciem i po jej zakończeniu. Obok zdjęć Polaków starano się pokazać ich żydowskich braci oraz miejsca ukrywania. Na wystawie znalazły się także wybrane, nigdzie dotąd niepublikowane dokumenty, potwierdzające pomoc udzielaną Żydom przez polskich mieszkańców Kresów Wschodnich II RP.

Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej można odwiedzać od wtorku do niedzieli w godzinach: 10:00 – 18:00.

FOT. IPN RZESZÓW

Źródło: IPN Rzeszów, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kartka z kalendarza. Łańcut w latach 1900-1917 r.

Ostatnio prezentowaliśmy Wam ujęcie naszego miasta z lat 80- tych. Dzisiaj przedstawiamy kolejną perełkę!

Czytaj więcej

Muzeum – Zamek w Łańcucie ponownie otwarte

Zgodnie z nowymi wytycznymi rządu, które dzisiaj wchodzą w życie, otwierają się muzea i galerie sztuki.

Czytaj więcej

Timelapse – Łańcut 2021

Ostatnio wspominaliśmy, że coś dla Was szykujemy. I jest!

Czytaj więcej