Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-12-22, 16:52


Już po raz trzeci w Łańcucie zorganizowano Miasteczko Świąteczne. Ten bożonarodzeniowy jarmark z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Po raz pierwszy miasteczko zostało zorganizowane na Placu Sobieskiego. Lokalizacja okazała się strzałem w dziesiątkę, a świadczy o tym przede wszystkim frekwencja, która w tym roku nie zawiodła organizatorów.

Nieodłącznym elementem Łańcuckiego Świątecznego Miasteczka jest jarmark bożonarodzeniowy, który corocznie cieszy się popularnością. Wśród tegorocznych wystawców znaleźli się m.in. lokalni rzemieślnicy z wyjątkowym rękodziełem oraz produktami regionalnymi. Na odwiedzających czekały również punkty gastronomiczne z ciepłymi posiłkami oraz szereg innych atrakcji, m.in. występy młodych artystów, pokazy i animacje dla dzieci, wspólne śpiewanie kolęd. Najciekawszym punktem programu okazała się wizyta św. Mikołaja, który rozdawał upominki najmłodszym mieszkańcom miasta.

Każdego roku Miasteczko Świąteczne wprowadza mieszkańców Łańcuta w wyjątkowy klimat i nastrój. Organizatorem jest Urząd Miasta Łańcuta, przy współpracy podlegających jednostek, sponsorów, wystawców oraz szkół.

Zapraszamy na relację wideo.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uwaga! Mocniej powieje!

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW – PIB w Krakowie ostrzega przed zjawiskiem jakie może wystąpić na terenie powiatu łańcuckiego: silny wiatr.

Czytaj więcej

Konkurs Aktywny Senior im. Adama Hadława – nabór zgłoszeń

Miasto Łańcut ogłosiło nabór zgłoszeń do kolejnej edycji Konkursu Aktywny Senior im. Adama Hadława.

Czytaj więcej

Tradycje i potrawy wigilijne

Święta Bożego Narodzenia to czas, kiedy rodzinne serca łączą się w atmosferze ciepła i miłości. Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów jest wigilijne spotkanie, podczas którego stoły uginają się od tradycyjnych potraw, a dom wypełnia się zapachem aromatycznych przypraw.

Czytaj więcej