Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-03-01, 13:35


W dniu 29 lutego 2024 r. w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie odbyło się uroczyste wręczenie statuetek „Zasłużony dla Miasta Łańcuta”. Te zaszczytne odznaczenia otrzymali: Krzysztof Szczepaniak, Edward Soński, Stowarzyszenie Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku oraz firma Browar Łańcut.

Statuetkę „Zasłużony dla Miasta Łańcuta” otrzymał Krzysztof Szczepaniak.

Jest to osoba niezwykle zaangażowana społecznie, sportowo, kulturowo i edukacyjnie. Pan Krzysztof od lat aktywnie działa na rzecz lokalnej społeczności w Łańcucie. Jego zaangażowanie sprawiło, że stał się nieodłączną częścią naszego miasta. Liczne honorowe odznaczenia oraz medale świadczą, że od lat Pan Krzysztof postrzegany jest jako człowiek wyjątkowo zasłużony. Jego praca, oddanie oraz wkład w rozwój kultury i edukacji stanowią inspirację dla innych mieszkańców.

Statuetkę „Zasłużony dla Miasta Łańcuta” otrzymał Edward Soński.

Pan Edward od lat angażuje się w dokumentowanie kultury i dziedzictwa Łańcuta. Aktywnie uczestniczy w różnorodnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych, czy społecznych, dokumentując je w sposób niezwykle subtelny i artystyczny. Jego prace są nie tylko relacją z wydarzeń, lecz również inspiracją dla innych artystów oraz czynnikiem, który podnosi rangę lokalnych inicjatyw i wydarzeń. Poprzez swoje fotografie, Pan Soński przyczynia się do budowania pozytywnego wizerunku miasta Łańcuta. Dla setek młodych ludzi Pan Edward stał się ikoną lokalnej fotografii.

Statuetkę „Zasłużony dla Miasta Łańcuta” otrzymało Stowarzyszenie Łańcucki Uniwersytet Trzeciego Wieku.

Jest to instytucja, która od wielu lat wnosi ogromny wkład w rozwój edukacji społecznej, aktywizując mieszkańców naszego miasta na wielu płaszczyznach. ŁUTW odznacza się niezwykłym zaangażowaniem w kształtowanie intelektualnego i społecznego rozwoju seniorów naszej społeczności. Poprzez różnorodne kursy, wykłady i warsztaty tworzy przestrzeń do pogłębiania wiedzy, rozwijania zainteresowań oraz budowania relacji społecznych wśród starszych mieszkańców miasta.

Statuetkę „Zasłużony dla Miasta Łańcuta” otrzymała firma Browar Łańcut.

Przedsiębiorstwo Browar Łańcut odrodziło piwowarską tradycję miasta. Działając w duchu historycznym firma dba o zachowanie dziedzictwa lokalnej kultury piwowarskiej. Regionalne produkty zdobyły uznanie nie tylko w skali lokalnej, ale także na arenie ogólnopolskiej. Browar Łańcut wspiera różnorodne inicjatywy miejskie, współpracuje również na płaszczyźnie lokalnej, angażując się w rozwój miasta. Założyciele firmy kultywują tradycję, która poniekąd jest symbolem Łańcuta na ogólnopolskiej scenie piwowarskiej.

Zapraszamy na retransmisję z wczorajszej gali wręczenia statuetek „Zasłużony dla Miasta Łańcuta„.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kongres IDEE DLA MIASTA – zapowiedź

Przypomnijmy, że już 29 lutego od godziny 12:00 rozpoczną się panele dyskusyjne w ramach kongresu IDEE DLA MIASTA. Poniżej szczegóły wydarzenia.

Czytaj więcej

Sprawozdanie z LXXI Sesji Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji

W dniu 23 lutego odbyło się posiedzenie Rady Miasta Łańcuta. W piątkowych obradach uczestniczyło 11 Radnych.

Czytaj więcej

Pomoc żywnościowa dla potrzebujących mieszkańców Łańcuta

Oddział Rejonowy PCK w Przeworsku w porozumieniu z Burmistrzem Miasta Łańcuta informuje, że w terminie od dnia 19 lutego 2024r. do dnia 22 marca 2024r. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łańcucie będzie trwać kwalifikacja osób z terenu Miasta Łańcuta do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 Podprogram 2023.

Czytaj więcej