Sport

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-11-24, 09:10


W miniony weekend w łańcuckiej hali MOSiR po raz kolejny królowała akrobatyka. To już XIII edycja Grand Prix Polski w akrobatyce sportowej. Zawody upamiętniają postać wybitnego trenera i wychowawcę wielu mistrzów Europy i świata Stanisława Geronia.

Organizatorzy tej edycji mogli cieszyć się z bardzo dużej frekwencji. W tym roku Łańcut odwiedziło blisko 440 akrobatów z 30 klubów z Polski i zagranicy: Gruzji, Estonii oraz Ukrainy. Zawody odbywały się na planszy w różnych kategoriach wiekowych.

W sobotę zawodnicy rywalizowali w dwóch układach statycznym i dynamicznym. Natomiast w niedzielę odbył się drugi dzień rywalizacji, czyli występy finałowe.

Dla jednych akrobatyka to pasja, dla drugich ciężka praca i poświęcenie. Nasi zawodnicy jak zwykle pokazali się z jak najlepszej strony.

Takie zwody dają możliwość nie tylko zaprezentowania się przed sędziami. To również sprawdzian przed zaplanowanymi na marzec w Azerbejdżanie Mistrzostwami Świata. Wśród wyróżnionych znaleźli się Julka i Karol – zawodnicy UKS Akrobata Łańcut, którzy na początku przyszłego roku będą reprezentować Polskę na Mistrzostwach Świata.

  • 2 miejsce Laura Bester i Maja Bednarz, kl. II
  • 3 miejsce Julka Curzytek i Karol Szlęk, kat. 12-18 lat
  • 3 miejsce Emilka Gunia i Kasia Kunysz, kat. 13-19 lat
  • 4 miejsce Ania Leniart, Zuzanna Szczęch i Magda Jarosz, kat. 13.19 lat
  • 5 miejsce Natalia Dębosz i Kamila Szlęk, kat. 11-16 lat.

Szczególne brawa dla najmłodszych łańcuckich zawodników za piękne debiuty!

  • 14 miejsce Kaja Dębosz i Maja Koszuta
  • 18 miejsce Blanka Dębosz, Laura Szawan i Ola Litwin.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Owocny weekend dla łańcuckich sportowców!

Miniona niedziela była okazją do podziwiania sportowych talentów młodzieży z naszego miasta.

Czytaj więcej

Rawlplug Sokół Łańcut vs Znicz Basket Pruszków

Już jutro o godzinie 18:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się kolejne spotkanie łańcuckich Sokołów. Tym razem zmierzą się z drużyną z Pruszkowa.

Czytaj więcej

Sukces młodych judoków z Łańcuta

Wczorajsze Święto Niepodległości obfitowało nie tylko w historyczne oraz kulturalne obchody upamiętniające te ważne wydarzenie, ale również w sukcesy sportowe.

Czytaj więcej