Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-03-09, 11:46


Są ludzie, których dotknęło nieszczęście większe niż nam się wydaje. Dlatego z potrzeby pomocy drugiemu człowiekowi, Miejski Dom Kultury w Łańcucie zorganizował koncert charytatywny „Pomóżmy Waldkowi”, pod patronatem Burmistrza Miasta.

W dniu wczorajszym, 8 marca serca mieszkańców Łańcuta po raz kolejny otworzyły się na potrzeby innych. Tym razem Miejski Dom Kultury zorganizował koncert charytatywny dedykowany Panu Waldkowi, mieszkańcowi Łańcuta, którego dotknęła ciężka choroba.

Pan Waldemar doznał zatrzymania akcji serca. Reanimacja trwała długo i dlatego doszło do niedotlenienia mózgu. Teraz potrzebne są pieniądze na leczenie i rehabilitację.

Jak mówiła żona Pana Waldemara: Największą jego pasją jest muzyka i taniec. W młodości ukończył kilka kursów tańca. Waldemar jest ogromnym fanem Gwiezdnych Wojen, obejrzał wszystkie ekranizacje, zna wszystkich bohaterów. Jest też dinozauroznawcą, posiada wiele książek o tych prehistorycznych zwierzętach. Od kilku lat wpłaca na fundację pomagającą dzieciom w Afryce. Zawsze pozytywnie nastawiony do świata i ludzi. Miał marzenie, aby tańczyć zawodowo, ale zdrowie mu nie pozwoliło.

Podczas wczorajszego koncertu na scenie wystąpił zespół Tacy Sami, zespół taneczny Pyza oraz Patrycja Rycaj w solowym tańcu autorskim. Występom towarzyszyła licytacja przedmiotów ofiarowanych przez darczyńców.

I tak z przeprowadzonej wczoraj zbiórki oraz licytacji udało się zebrać 6681,00 zł. Pieniądze można również wpłacać na założoną zbiórkę internetową zrzutka.pl.

fot. Piotr Dubiel, tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Kobiet!

Dzisiaj w całej Polsce świętowany jest dzień kobiet.

Czytaj więcej

Marzec w Łańcucie

Raz słońce, a raz śnieg. Nic dziwnego, w końcu „w marcu jak w garncu”. Pogoda w tym miesiącu jest bardzo zmienna, jednak każdy wyczekuje już temperatury sprzyjającej wiosennym i letnim spacerom. Z tym chyba musimy jeszcze trochę poczekać.

Czytaj więcej

Zakończono przygotowanie działek na terenie SAG w Łańcucie

Miasto Łańcut informuje o zakończeniu realizacji zakresu rzeczowego projektu partnerskiego pn.: „Tworzenie warunków dla rozwoju przedsiębiorczości na terenie ROF – etap II” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa I „Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka”, Działanie  1.5  Promowanie przedsiębiorczości – Zintegrowane Inwestycje Terytorialne.

Czytaj więcej