Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-27, 11:33


Od kilku dni fala upałów nawiedza całą Polskę, a co za tym idzie również nasze miasto. Najbliższy tydzień również zapowiada się gorąco.

W związku z występującą sytuacją meteorologiczną zaczynają się pojawiać problemy z wodą. Upalne dni, brak opadów wpływają na zwiększenie zapotrzebowania mieszkańców.

Prezes Łańcuckiego Zakładu Komunalnego stale monitorując sytuację apeluje:

Z uwagi na trudną sytuację hydrologiczną oraz ekstremalne upały zwracamy się z prośbą do naszych odbiorców o racjonalne korzystanie z wody: nie podlewanie ogródków, nie napełnianie basenów ogrodowych, nie mycie pojazdów samochodowych.
Ta sytuacja dotyczy nie tylko Miasta Łańcuta, ale i okolicznych gmin.
Jeżeli ta sytuacja będzie trwała nadal, będziemy zmuszeni do częściowych wyłączeń wody w godzinach od 23:00 do 5:00.

Burmistrz miasta komentując tę sytuację podkreśla, iż budowa drugiej nitki magistrali wodociągowej w naszym mieście, która rozpocznie się już wkrótce, będzie miała zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.

Wspomina również, że Miasto Łańcut od początku jego kadencji traktuję tę sprawę priorytetowo.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dni Miasta Łańcuta 2022 – zapowiedź

Już jutro rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez w naszym mieście – Dni Miasta Łańcuta. Serdecznie zapraszamy!

Czytaj więcej

23 czerwca – Dzień Ojca

Obchody tego święta zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych i po raz pierwszy odbyły się tam w czerwcu 1910 roku. Wydarzenie miało na początku charakter lokalny i dopiero w 1972 roku stało się oficjalne w całych Stanach. Nie zmieniła się data – amerykański Dzień Ojca obchodzony jest 19 czerwca. Natomiast Dzień Ojca w Polsce obchodzimy od 1965 roku, zawsze 23 czerwca.

Czytaj więcej

Jakie będą utrudnienia w ruchu na Dni Miasta?

Miasto Łańcut informuje, iż w związku z Dniami Miasta, które będą odbywać się w najbliższy weekend nastąpi zmiana organizacji ruchu w centrum miasta, która będzie miała zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wydarzeń.

Czytaj więcej