Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-06-23, 08:48


Obchody tego święta zapoczątkowane zostały w Stanach Zjednoczonych i po raz pierwszy odbyły się tam w czerwcu 1910 roku. Wydarzenie miało na początku charakter lokalny i dopiero w 1972 roku stało się oficjalne w całych Stanach. Nie zmieniła się data – amerykański Dzień Ojca obchodzony jest 19 czerwca. Natomiast Dzień Ojca w Polsce obchodzimy od 1965 roku, zawsze 23 czerwca.

Dzień Ojca na całym świecie łączy jedno – tego dnia wszyscy pragniemy złożyć ojcom najlepsze życzenia, dołączając do niech drobne podarki czy ozdobne kartki. Najważniejszy jest jednak wspólnie spędzony czas – będzie on na pewno najlepszym prezentem dla każdego taty!

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Jakie będą utrudnienia w ruchu na Dni Miasta?

Miasto Łańcut informuje, iż w związku z Dniami Miasta, które będą odbywać się w najbliższy weekend nastąpi zmiana organizacji ruchu w centrum miasta, która będzie miała zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom wydarzeń.

Czytaj więcej

Uwaga! Burze i silny wiatr

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW – PIB w Krakowie ostrzega przed zjawiskiem jakie może wystąpić na terenie powiatu łańcuckiego.

Czytaj więcej

Dni Miasta Łańcuta 2022- plan

Już wkrótce po raz kolejny obchodzić będziemy Dni Miasta Łańcuta.

Czytaj więcej