Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-09-07, 12:17


4 września odbyła się 10. jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczna lektura to dramat „Moralność Pani Dulskiej”, autorstwa Gabrieli Zapolskiej. Uroczystość wspólnego czytania miała miejsce przy nowo wyremontowanym budynku filii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie.

W ciągu 10 kolejnych edycji Polacy czytali wspólnie między innymi Trylogię, Przedwiośnie, Lalkę, utwory Aleksandra Fredy czy polskie nowele.

Co roku do akcji chętnie włączają się przedstawiciele Urzędu Miasta Łańcuta na czele z Burmistrzem, radni, przedstawiciele instytucji kultury, nauczyciele, poeci koła lirycznego Wena działającego przy Miejskim Domu Kultury, łańcuccy harcerze, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych, a także mieszkańcy Łańcuta i okolic. Nie inaczej było i w tym roku. Wszyscy wsłuchiwali się w słowa Moralności Pani Dulskiej, ale też sami je czytali z podziałem na role.

Podczas akcji była możliwość zakupu egzemplarza książki Gabrieli Zapolskiej oraz zdobycia pamiątkowej pieczęci. Zorganizowano również kiermasz książki.

Organizatorami łańcuckiego wspólnego czytania co roku jest Burmistrz Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna oraz Miejski Dom Kultury.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Pożegnanie wakacji 2021!

Dwa miesiące odpoczynku i zabawy dobiegły końca. To dzisiaj uczniowie wracają do szkół i kończą się ich wakacje.

Czytaj więcej

„Od rzemiosła do mistrzostwa”- relacja z warsztatów pianistycznych

W sierpniu, w naszym mieście odbywały się warsztaty pianistyczne.

Czytaj więcej

Zakończenie wakacji już w ten weekend!

Już wkrótce kończą się wakacje. Z tej okazji Miasto Łańcut organizuje trzydniową imprezę na miejskich plantach.

Czytaj więcej