Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2024-05-20, 12:56


17 maja, w całej Polsce, odbyła się akcja „Prędkość”, w której udział wzięli także policjanci z Łańcuta. To ogólnopolskie przedsięwzięcie ma na celu egzekwowanie przepisów dotyczących ograniczeń prędkości oraz podniesienie świadomości kierowców na temat zagrożeń związanych z nadmierną prędkością.

Podczas akcji, funkcjonariusze byli rozmieszczeni w strategicznych punktach, aby monitorować ruch drogowy i interweniować w przypadkach łamania przepisów. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, policjanci mogli skutecznie wyłapywać i karać kierowców przekraczających dozwoloną prędkość.

Łańcuccy policjanci podkreślają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, często prowadzących do tragicznych skutków. Poprzez regularne kontrole i surowe egzekwowanie przepisów, mają nadzieję na poprawę bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie liczby wypadków.

Akcja „Prędkość” to nie tylko kontrola i kary, ale również edukacja. Funkcjonariusze rozmawiali z kierowcami, pouczając ich o ryzykach związanych z szybką jazdą oraz przypominając o konieczności dostosowywania prędkości do warunków na drodze.

Podczas piątkowych działań policjanci ujawnili 9 kierowców, którzy dopuścili się wykroczeń drogowych związanych z przekroczeniem dopuszczalnej przepisami prędkości – informuje podkom. Wojciech Gruca, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji.

Działania takie jak te, są niezbędne, aby kształtować odpowiedzialne postawy wśród uczestników ruchu drogowego. Policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów, aby wspólnie przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Sprawozdanie z II Sesji Rady Miasta Łańcuta IX kadencji

15 maja br. odbyło się drugie posiedzenie nowej Rady Miasta Łańcuta. Zapraszamy do zapoznania się ze sprawozdaniem z obrad.

Czytaj więcej

W najbliższą środę Sesja Rady Miasta Łańcuta

Na 15 maja została zwołana II Sesja Rady Miasta Łańcuta IX kadencji. Posiedzenie rozpocznie się o godzinie 16:00. Poniżej znajduje się porządek obrad.

Czytaj więcej

Nowa Rada Miasta Łańcuta rozpoczęła kadencję

Za nami pierwsza sesja nowej Rady Miasta Łańcuta kadencji 2024-2029. Zasiadło w niej 15 radnych. Wśród nich są nowi radni, dotychczas nie związani z radą miejską, ale i ci, którzy w ławach radnych zasiedli już kolejną kadencję.

Czytaj więcej