Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-07-13, 07:55


W miniony piątek uczestnicy półkolonii organizowanej przy MOSiRze w Łańcucie mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe informacje dotyczące sposobób bezpiecznego wypoczynku wakacyjnego.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Komendę Powiatową Policji w Łańcucie w celu szczerzenie świadomości zagrożeń bezpieczeństwa oraz przeciwdziałania im podczas wakacji.

Jak informuje łańcucka komenda:

W ramach ogólnopolskiej akcji prowadzonej pod patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” policjanci rozmawiali z uczestnikami półkolonii na temat bezpieczeństwa nad wodą oraz podczas górskich wycieczek. Funkcjonariusze zachęcali również do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowy „Artystyczny przeWODNIK”. 
Goście mieli również możliwość przyjrzenia się pracy poszczególnych policjantów ukazanych w filmie „Policja dzisiaj” oraz przymierzenia policyjnego umundurowania. Funkcjonariusze odpowiadali także na nurtujące uczestników półkolonii pytania. Na zakończenie spotkania każdy z młodych słuchaczy otrzymał ulotkę z zasadami bezpiecznej kąpieli oraz słodki upominek.

Dla policji okres wakacyjny jest związany ze zwiększeniem ruchu turystycznego, a co za tym idzie wzmożonym czasem pracy dla funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policja podkreśla jednak, że nie jedynie na drogach dbają o bezpieczeństwo. Również działania edukacyjne (także skierowane do najmłodszych) mają przyczyniać się do większej świadomości w zakresie zagrożeń jak i ogólnego bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Łańcut

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

22 lipca odbiór żywności

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łańcucie informuje osoby zakwalifikowane do programu o terminie wydawania żywności, które odbędzie się w dniu 22.07.2021 r. (czwartek), w godzinach 9:00 – 14:00, przy magazynie Zakładu Komunalnego, ul. Traugutta 20 (naprzeciwko budynku Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie).

Czytaj więcej

Dni Miasta Łańcuta- relacja wideo

Dni Miasta Łańcuta już za nami!

Czytaj więcej

Przerwa w dostawie wody!

Łańcucki Zakład Komunalny informuje o przerwie w dostawie wody!

Czytaj więcej