Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-05-12, 10:58


Przed nami bardzo trudny pod względem warunków atmosferycznych dzień. Prognoza pogody na czwartek zawiera ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem i nie tylko. Dla kilku województw Instytut opublikował pomarańczowy alert (drugiego stopnia).

W czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem i towarzyszącymi im wichurami. W województwach małopolskim, lubelskim i na Podkarpaciu mamy pomarańczowy alert, czyli ostrzeżenie drugiego stopnia.

Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 20 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h. Miejscami grad – przekazuje w komunikacie dla Rzeszowa Izabela Guzik, synoptyk IMGW-PIB. – Prawdopodobieństwo wystąpienia wynosi 80%.

źródło: www.meteo.imgw.pl

Ważność: od godz. 12:00 dnia 12.05.2022 do godz. 21:00 dnia 12.05.2022.

Mieszkańcy Podkarpacia otrzymali również SMS-a z ostrzeżeniem przed gwałtownymi burzami i silnym wiatrem: Możliwe przerwy w dostawie pądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Wypadek na przejeździe kolejowym w Łańcucie

Do wypadku doszło po godz. 11:00 na przejeździe kolejowym na ul. Polnej.

Czytaj więcej

Burze z gradem – alerty IMGW

IMGW ostrzega przed burzami z gradem. Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia.

Czytaj więcej

Rozstrzygnięcie konkursu „Zero waste – moja zabawka z recyklingu”

Dzisiaj w Fili Nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej nastąpiło rozstrzygnięcie ekologicznego konkursu dla łańcuckich przedszkolaków.

Czytaj więcej