Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2020-10-06, 09:57


Jednych pacjentów przyjmują, innych wypisują – zaczyna brakować miejsc dla zakażonych w łańcuckim szpitalu.

Sytuacja związana ze stanem epidemii koronawirusa w Polsce rozwija się w tempie dynamicznym.

Do Łańcuta przywozi się chorych z całego województwa, a liczba zakażonych znacznie się zwiększa i w łańcuckiej placówce robi się ciasno. Dlatego z zapowiedzi Ministra Zdrowia wynika, że jeszcze w tym tygodniu pula łóżek dla pacjentów z COVID-19 ma zostać zwiększona.

Na obecną chwilę łańcuckie Centrum Medyczne nie udziela komentarza w tej sprawie.

W szpitalu w Łańcucie jest 148 łóżek dla pacjentów z COVID-19, 15 łóżek z respiratorami i 4 łóżka obserwacyjne.

Obecnie w Centrum Medycznym hospitalizowanych jest ponad 100 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Podczas piątkowej konferencji wojewoda podkarpacki oznajmiła:

Od wczoraj obowiązują nowe, zmienione liczby łóżek przeznaczonych dla osób z podejrzeniem oraz potwierdzonym pozytywnym wynikiem występowania koronawirusa. Łącznie w naszym województwie tych łóżek jest 419. 105 z nich jest dedykowanych dla osób z podejrzeniem zakażenia, 288 to łóżka dla pacjentów z wynikiem dodatnim. Natomiast łóżek tzw. respiratorowych mamy 26 – powiedziała Ewa Leniart.

Wojewoda zapewniła, że na tę chwilę jest to liczba wystarczająca, natomiast jeśli zajdzie taka potrzeba, zostanie ona zwiększona. I tak też się stanie bo miniony weekend przyniósł mnóstwo nowych zakażeń, dlatego z nieoficjalnych jeszcze informacji wynika, że szpital w Łańcucie zwiększy liczbę łóżek dedykowanych dla osób zakażonych.

W poniedziałek odbyła się wideokonferencja Wojewody z Prezesem szpitala. Od rana trwają kolejne ustalenia. W związku ze znacznym wzrostem liczby zachorowań przed łańcucką placówką rysuje się perspektywa dalszego ograniczania funkcjonowania. Zwiększenie liczby łóżek dedykowanych pacjentom chorym na COVID-19, które ma następować w miarę potrzeb na kolejnych oddziałach, doprowadzi m.in. do ograniczenia planowanych zabiegów.

Z informacji, które udało nam się ustalić, potwierdzono przypadek zakażenia wśród pracowników Starostwa Powiatowego w Łańcucie.

Próbowaliśmy zweryfikować tę informację w Starostwie Powiatowym, lecz Sekretarz Powiatu Robert Kochman nie jest upoważniony do udzielania takich informacji. Potwierdzić może to jedynie Starosta Adam Krzysztoń, który dziś rano nie był jednak dostępny.

[Aktualizacja 12:05] Po rozmowie ze Starostą Łańcuckim Adamem Krzysztoniem potwierdzamy przypadek koronawirusa u jednego z pracowników.

Na chwilę obecną wdrażamy, wszystkie stosowne zasady bezpieczeństwa. Apeluję, aby stosować się do obostrzeń, zachowywać odpowiedni dystans, dezynfekować ręce, itd. – mówi Adam Krzysztoń, Starosta Łańcucki. – Widzimy, że sytuacja staje się coraz bardziej niebezpieczna a potwierdza nam to wzrost liczby zakażeń – dodaje.
fot. P. Dubiel, Brama wjazdowa do CM w Łańcucie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Burza przeszła przez Łańcut

Połamane drzewa, zalane boiska przy szkołach, zalany stadion – to efekt burzy, która przeszła dziś późnym popołudniem przez Łańcut.

Czytaj więcej

Dziś i jutro utrudnienia w ruchu w strefie płatnego parkowania

Miejski Zarząd Budynków w Łańcucie informuje mieszkańców o możliwych utrudnieniach w ruchu. Sprawdź jakie.

Czytaj więcej

Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta w Łańcucie istnieje już 30 lat…

W tym roku Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło w Łańcucie obchodziło 30-lecie swojej działalności.

Czytaj więcej