Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-05-25, 13:45


Wraz z otwarciem Miejskiej Biblioteki Publicznej po trwającej kilkanaście miesięcy przebudowie, powstały w niej również nowe przestrzenie dla odwiedzających, a wśród nich Czytelnia Zbiorów Regionalnych.

Nowy, znajdujący się na 2. piętrze biblioteki dział ma za zadanie gromadzić, archiwizować i przede wszystkim udostępniać zainteresowanym książki o lokalnej historii, stare fotografie czy dokumenty. Zapraszamy do obejrzenia naszego materiału o tym miejscu.

W Czytelni Zbiorów Regionalnych uruchomiono również archiwum społeczne, którego celem jest rozbudowa bazy starych fotografii przedstawiających życie łańcucian oraz mieszkańców okolicznych miejscowości. Biblioteka zachęca czytelników, do udostępnienia do wykonania skanu, swoich, rodzinnych zbiorów.

FOT. CZYTELNIA ZBIORÓW REGIONALNYCH

Tekst: Julia Kułak

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uwaga! Możliwe burze!

W dniu dzisiejszym dla powiatu łańcuckiego wydano dwa ostrzeżenia przed burzami z gradem oraz gwałtownymi wzrostami stanów wody.

Czytaj więcej

Kwalifikacja wojskowa. Kto zostanie wezwany w 2023 roku?

5 czerwca rusza kwalifikacja wojskowa. Które roczniki mogą spodziewać się wezwania? Czy kwalifikacja jest obowiązkowa? Czy za niestawienie się na kwalifikacji przewidziana jest jakaś kara?

Czytaj więcej

Tropem Konstytucji 3 Maja

Z okazji narodowego święta uczniowie klas 4-8 Szkoły Podstawowej Nr 4 w Łańcucie ruszyli Tropem Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej