Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-02-16, 13:39


Od wielu lat w łańcuckim dyskursie publicznym obecna jest dyskusja nt. budowy tunelu pod przejazdem kolejowym w Łańcucie.

Wczoraj podczas obrad Sejmiku Wojewódzkiego podjęto uchwałę zapewniającą całkowite zabezpieczenie finansowe inwestycji związanej z modernizacją przejazdu kolejowego w Łańcucie.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie na realizację zadania pn „Budowa nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 877 Naklik – Leżajsk – Szklary wraz z budową wiaduktu kolejowego w/c linii kolejowej nr 91 Kraków Główny – Medyka oraz budową/przebudową niezbędnej infrastruktury technicznej, budowli i urządzeń budowlanych w m. Łańcut”, przeznaczył kwotę 31 806 463,44 zł.

20 lutego nastąpi rozstrzygnięcie przetargu na wykonawcę tunelu. Zgłosiło się do niego 7 firm. Najdroższą ofertę zaprezentowało Przedsiębiorstwo Inżynieryjne IMB Podbeskidzie sp. z o.o. sięgała ona kwoty 56 191 303,96 zł, najtańsza pojawiła się od firmy INTOP Tarnobrzeg Sp. z o.o. na kwotę 31 961 919,00 zł.

Inwestycję współfinansują: PKP, Miasto Łańcut (które przekazuje również potrzebne działki), Powiat Łańcucki oraz solidarnie gminy z powiatu łańcuckiego (z wyjątkiem Markowej).

Zakończenie robót budowlanych dla Etapu 1 (części kolejowej) planowane jest na 15.12.2022 r., dla Etapu 2 (części drogowej) na 31.03.2023 r.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Rusza kampania #PoliczSięZŁańcutem

Wpływy z PIT to bardzo ważne źródło dochodów budżetu miasta. Rusza kampania informacyjna, która ma zachęcić mieszkańców do składania deklaracji podatkowych w Łańcucie. Zeznania podatkowe można składać od poniedziałku 15 lutego.

Czytaj więcej

#PoliczSięZŁańcutem

Odeszła dr Barbara Duhl

W nocy z 9 na 10 lutego zmarła dr Barbara Duhl pochodząca z Łańcuta. Pracowała jako pediatra w Rzeszowie, należała do „kobiet solidarności”.

Czytaj więcej