Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2021-02-15, 12:17


Wpływy z PIT to bardzo ważne źródło dochodów budżetu miasta. Rusza kampania informacyjna, która ma zachęcić mieszkańców do składania deklaracji podatkowych w Łańcucie. Zeznania podatkowe można składać od poniedziałku 15 lutego.

Każda osoba mieszkająca w Łańcucie, bez względu na swoje miejsce zameldowania, może rozliczyć roczny podatek PIT w Łańcucie. Wystarczy w swoim rocznym zeznaniu podatkowym wpisać aktualny łańcucki adres zamieszkania i złożyć go w Urzędzie Skarbowym.

To bardzo ważne, żeby rozliczać PIT w mieście, z którego infrastruktury korzystamy na co dzień. Mieszkańcy rozliczając swój PIT mogą wprost przyczynić się do rozwoju miasta. Jeśli mieszkasz i pracujesz w Łańcucie, a PIT rozliczasz poza Łańcutem, to Twój podatek dochodowy do Ciebie nie wróci. Zostanie wykorzystany na inwestycje, szkoły, przedszkola czy drogi tam, gdzie go wysyłasz. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji i więcej środków na świadczone przez miasto usługi, które służą całej społeczności.

Część Twojego podatku PIT zostaje przekazana do Gminy, w której go rozliczyłeś. W 2020 r. do budżetu Miasta Łańcuta wpłynęło z tego tytułu 18 364 303 zł co stanowiło 16,79 % całości budżetu.

Wpisując łańcucki adres zamieszkania współfinansujesz m.in.: nowe inwestycje, sport, kulturę, rozwój zieleni, edukację dzieci.

Żeby rozliczyć PIT w Łańcucie należy złożyć deklarację podatkową PIT za dany rok w Urzędzie Skarbowym w Łańcucie, właściwym miejscowo ze względu na adres zamieszkania, tj. wskazania w deklaracji podatkowej – Łańcut jako miejsce zamieszkania.

PIT można rozliczyć bez wychodzenia z domu. W ten sposób składanych jest około 85 proc. rocznych zeznań PIT przy pomocy usługi Twój e-PIT lub za pomocą aplikacji e-Deklaracje. Więcej na ten temat znajdziesz TUTAJ.

Jeśli potrzebujesz pomocy można również umówić wizytę w Urzędzie Skarbowym. Jak to zrobić?

1. elektronicznie korzystając ze strony wizyta.podatki.gov.pl

  • wybierz właściwy urząd i sprawę, którą chcesz załatwić
  • wybierz datę i godzinę wizyty
  • podaj swoje dane
  • potwierdzenie terminu wizyty otrzymasz na podany adres e-mail
  • w umówionym terminie przyjdź do urzędu (konkretne stanowisko/pokój jest wskazane w potwierdzeniu wizyty)

2. telefonicznie – zadzwoń do urzędu skarbowego: wykaz telefonów

3. osobiście – przyjdź do punktu umawiania wizyt w urzędzie.

W ramach prowadzonej kampanii informacyjnej w różnych lokalizacjach Łańcuta pojawiają się plakaty informujące o możliwości rozliczenia zeznania podatkowego w mieście. Będą one prezentowane w przestrzeni miejskiej do końca kwietnia.

Pamiętaj, aby wpisać w formularzu PIT adres zamieszkania w Łańcucie.
Nie musisz składać żadnych dodatkowych dokumentów.
Zachowaj potwierdzenie deklaracji PIT.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

#PoliczSięZŁańcutem

Odeszła dr Barbara Duhl

W nocy z 9 na 10 lutego zmarła dr Barbara Duhl pochodząca z Łańcuta. Pracowała jako pediatra w Rzeszowie, należała do „kobiet solidarności”.

Czytaj więcej

Znaleziono psa na ul. Braci Śniadeckich w Łańcucie!

Jeden z naszych czytelników poinformował nas, że od kilku dni przy ul. Braci Śniadeckich błąka się pies.

Czytaj więcej