Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-03-25, 13:25


Taniec, taniec, taniec… to on króluje dzisiaj w naszym mieście. Sala widowiskowa Miejskiego Domu Kultury po raz dwunasty zgromadziła tancerzy z różnych województw – to miłośnicy muzyki i folkloru.

Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec 2022” to konfrontacja dokonań artystycznych dzieci i młodzieży oraz promowanie i upowszechnianie sztuki tańca i muzyki. W przeglądzie obowiązuje kategoria wiekowa. Tradycyjnie już uczestnicy oprócz nagród otrzymują symboliczny garniec wypełniony słodyczami.

Organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Łańcucie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Pieśni i Tańca „Łańcut”. Pomysłodawczynią i koordynatorem całego przedsięwzięcia jest od samego początku Urszula Opałka – kierownik i choreograf ZPiT „Mały Łańcut”. Honorowy patronat nad tym tanecznym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Łańcuta.

Zapraszamy na obszerną fotorelację roztańczonych zespołów ludowych.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Kolejny przegląd zespołów tanecznych w Łańcucie

Już po raz dwunasty Miejski Dom Kultury w Łańcucie organizuje Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego. Honorowy patronat nad tym tanecznym wydarzeniem objął Burmistrz Miasta Łańcuta.

Czytaj więcej

Koncert wiedeński z okazji dnia kobiet

Wyjątkowa muzyka operowa już wkrótce zagości w sali widowiskowej MDK w Łańcucie.

Czytaj więcej

Warsztaty tanga argentyńskiego w Łańcucie!

Już wkrótce parkiet miejskiego domu kultury zapłonie, a to wszystko za sprawą latynoskiego tańca.

Czytaj więcej