Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-02-03, 10:24


Niektórzy z Was mają ograniczone możliwości wyjazdu poza miejsce zamieszkania podczas ferii zimowych. I tu nasuwa się pytanie czy da się w ciekawy sposób zaplanować ferie w mieście? Zobacz propozycje spędzania wolnego czasu w trakcie ferii.

Jak spędzić ferie zimowe? To pytanie, które wbrew pozorom zadają sobie częściej rodzice niż dzieci. Dzieciaki zazwyczaj mają swoje upodobania co do spędzania wolnego czasu i jeśli damy im wolną rękę to zagłębią się w wirtualnym świecie nie wiedząc nawet kiedy upływa dzień. Sęk w tym, aby wolne dni zorganizować tak, aby odniosły one z nich jak największą korzyść – z daleka od nauki, ale też mediów społecznościowych i całej tej elektronicznej otoczki. Jak spędzić ferie zimowe z dziećmi, aby były one zadowolone i produktywnie wykorzystały wolne dni?

Dzieci, które przejawiają zdolności artystyczne, w ferie zimowe powinny zajrzeć do domu kultury lub biblioteki. W takich instytucjach zazwyczaj w czasie wolnym od nauki organizowane są różnego typu warsztaty czy pokazy dla osób zainteresowanych malarstwem, fotografią, muzyką i nie tylko. Ze względu na obostrzenia i limity osób warto wcześniej zarezerwować miejsce, aby nie okazało się, że limit został zbyt szybko wyczerpany. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie

Miejski Dom Kultury w Łańcucie

Filia MDK Podzwierzyniec

Oczywiście ferie zimowe to także czas na aktywność fizyczną, na którą zazwyczaj nie ma tyle czasu w ciągu tygodnia roboczego. W większości miast organizowane są w tym czasie specjalne półkolonie, ale też warsztaty, w których mogą brać udział dzieci i młodzież. Miejskie ośrodki sportu organizują zazwyczaj zawody indywidualne i drużynowe w różnych dyscyplinach sportowych. Warto zatem śledzić informacje pojawiające się na profilach społecznościowych lub stronach internetowych takich miejsc i korzystać z ich oferty.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łańcucie

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uwaga będzie ślisko!

Biuro prognoz IMGW ostrzega przed występowaniem na terenie naszego miasta zjawiska oblodzenia.

Czytaj więcej

3 lutego kolejne posiedzenie Rady Miasta

XLVI Sesja Rady Miasta Łańcuta VIII kadencji odbędzie się 3 lutego o godzinie 15:00 w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie. Poniżej przedstawiamy porządek jutrzejszych obrad.

Czytaj więcej

Od dzisiaj rusza sezon turystyczny w łańcuckim Zamku

Tradycyjnie już przez dwa miesiace (grudzień, styczeń) w Muzeum-Zamku w Łańcucie trwało wielkie sprzątanie. Wtedy to rezydencja jest nieczynna dla zwiedzających. Od dnia dzisiejszego ponownie rozpoczyna się nowy sezon turystyczny.

Czytaj więcej