Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-10-10, 12:59


W sobotę, 8 października w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łańcucie odbył się niezwykły, bo jubileuszowy koncert łańcuckiej Iskierki. Zespół taneczny działa już 40 lat.  Nie zabrakło nie tylko występów grup, życzeń na dalsze lata działalności, ale i absolwentów zespołu.

Iskierka to jeden z najbardziej utytułowanych klubów tanecznych w Polsce. Jest multimedalistą Mistrzostw Polski i wielokrotnym medalistą Mistrzostw Europy i Świata. Jego kierownikiem artystycznym i trenerem od wielu lat jest Ewa Hołub.

Publiczność, która wypełniła w tym dniu trybuny do ostatniego miejsca, przez dwie godziny mogła podziwiać przepiękne choreografie Iskierki, a tym samym ogromną pracę wkładaną w każdy występ, zaangażowanie trenerów i tancerzy, przepiękne kostiumy, a przede wszystkim wielką pasję Iskierek i ich miłość do tańca. 40 lat to ogromny kawał czasu, mimo to z zespołem ciężko jest się rozstać. Dowodem na to są absolwenci, którzy licznie przybyli na jubileuszową galę.

Dorobek Iskierki jest imponujący. Grupy mogą pochwalić się licznymi nagrodami. Okazją do podsumowania osiągnięć była przygotowana wystawa, na której zaprezentowano kroniki, archiwalne zdjęcia, a co najważniejsze trofea.

Zapraszamy na relację.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Nietypowe wydarzenie przy SP3 w Łańcucie

Wczoraj mieliśmy okazję uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 w Łańcucie.

Czytaj więcej

Kolejny wykład z serii „Z dziejów dawnego Łańcuta ” za nami

30 września na sali widowiskowej MDK odbył się wykład historyczny poświęcony związkom Władysława Jagiełły z Łańcutem.

Czytaj więcej

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – zwiedzanie Łaźni Rzymskich za 1 zł

Muzeum – Zamek w Łańcucie po raz kolejny przyłączyło się do cyklicznej akcji organizowanej przez Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej. Akcja Dni Otwarte Funduszy Europejskich jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Wydarzenie pozwala na bliższe poznanie różnorodności projektów, realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.

Czytaj więcej