Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-10-06, 13:56


30 września na sali widowiskowej MDK odbył się wykład historyczny poświęcony związkom Władysława Jagiełły z Łańcutem.

„Królewskie miasto. O związkach Władysława Jagiełly z Łańcutem”- pod taką nazwą Joanna Kluz- Kierownik Działu Historii Miasta i Regionu Muzeum Zamek w Łańcucie przeprowadziła kolejne ze spotkań historycznych z cyklu „Z dziejów dawnego Łańcuta”.

Zgromadzeni w sali MDK mieli okazję posłuchać o prawdziwej miłości, wielkim bogactwie i całkiem innym niż dotąd znanym, obliczu Łańcuta.

Poniżej prezentujemy Państwu krótki fragment wykładu.

Piątkowy wykład był kolejnym z cyklu „Z dziejów danego Łańcuta”, ale jego prezentacja była związana również z obchodzonym w tym roku w naszym mieście- Łańcuckim Rokiem Historii.

Jak podkreśla Pani Joanna w tym roku mieszkańców miasta czeka jeszcze kilka ciekawych, historycznych wydarzeń.

Komentarze

Piotr pisze:

Prośba, aby z dłuższym wyprzedzeniem wywieszać info o wykładzie, gdyż wiele osób dowiaduje się po fakcie, a jest bardzo zainteresowanych. Czy można umieścić w całości wykład online?

Lancut News pisze:

Informacja o wykładzie została przez nas przekazana zaraz po tym jak Miasto, czyli organizator wydarzenia podał jego dokładną datę. Nie udostępnimy całego wykładu online, ze względu na brak zgody prelegentki.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dni Otwarte Funduszy Europejskich – zwiedzanie Łaźni Rzymskich za 1 zł

Muzeum – Zamek w Łańcucie po raz kolejny przyłączyło się do cyklicznej akcji organizowanej przez Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej. Akcja Dni Otwarte Funduszy Europejskich jest częścią szerszej kampanii #EUinmyregion, prowadzonej przez Komisję Europejską. Wydarzenie pozwala na bliższe poznanie różnorodności projektów, realizowanych z pomocą  dotacji unijnych.

Czytaj więcej

Szukamy łańcuckich miejsc pamięci

Już wkrótce rozpoczniemy prace nad reportażem poruszającym właśnie ten temat. Zanim jednak zaczniemy działania potrzebujemy Waszej pomocy!

Czytaj więcej

Już w piątek kolejny wykład z serii „Z dziejów dawnego Łańcuta”

Pod nazwą „Z dziejów dawnego Łańcuta” kryje się seria wykładów historycznych organizowanych przez Miasto Łańcut.

Czytaj więcej