Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-09-28, 08:33


Pod nazwą „Z dziejów dawnego Łańcuta” kryje się seria wykładów historycznych organizowanych przez Miasto Łańcut.

Najbliższy wykład, który odbędzie się 30.09.2022 o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury będzie nosił tytuł- „Królewskie miasto. O związkach Władysława Jagiełły z Łańcutem”.

Podobnie jak wcześniejsze wykłady, również i ten zostanie przeprowadzony przez Panią Joannę Kluz- Kierownik Działu Historii Miasta i Regionu Muzeum Zamek w Łańcucie.

Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„Weekend Seniora z kulturą” w łańcuckim Zamku

To już kolejna edycja akcji, podczas której seniorzy 60+, będą mogli skorzystać z atrakcyjnych zniżek na wejściówki do instytucji kulturalnych w całym kraju.

Czytaj więcej

Śladami Wandy Rutkiewicz

Jedną z patronek roku 2022 jest Wanda Rutkiewicz, wybitna polska himalaistka, która jako trzecia kobieta na świecie i pierwsza Europejka stanęła na szczycie Mount Everest, a jako pierwsza kobieta zdobyła K2. Mało kto wie, że słynna alpinistka przez pewien czas mieszkała w Łańcucie. Miasto uhonorowało ją, nazywając jej nazwiskiem jedną z ulic.

Czytaj więcej

Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa

Koncerty na żywo, teatr ognia, warsztaty kreatywne dla dzieci i śpiewu dla dorosłych, a także strefa atrakcji dla dzieci – to wszystko odbyło się podczas Festiwalu Kultury Polsko-Ukraińskiej zorganizowanego w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.

Czytaj więcej