Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2022-03-01, 20:47


W związku z zaistniałą sytuacją i ciągłą potrzebą pomocy osobom z Ukrainy naszym terenie przygotowaliśmy dla Was materiał z najświeższymi informacjami w tej kwestii.

Od kilu dni w całej Polsce ruszyły zbiórki na rzecz poszkodowanych przez wojnę Ukraińców. Również w naszym mieście mieszkańcy zaangażowali się w pomoc zarówno dla tych, którym udało się uciec z zajętej wojną Ukrainy, jak i tych, którzy pozostali w ojczyźnie w jej obronie.

Zapraszamy Was na materiał, w którym zobaczycie jak na ten moment wygląda sytuacja pomocowa w Łańcucie.

Poniżej jeszcze raz podajemy punkty zbiórek rzeczy dla Ukraińców:

1. Olpack- ul. Składowa 1 (8:00-18:00).
2. Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów w Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego w Łańcucie- ul. Armii Krajowej 51 (7:00-19:00).
3. Caritas za plebanią kościoła farnego- ul. Farna 22 (7:30-18:00).
4. GMOTO- ul. Kościuszki 78 (9:00-17:00).

W tym filmie możecie zobaczyć jak wyglądają te zbiórki i na co na ten moment jest największe zapotrzebowanie.

Komentarze

[…] Mieszkańcy okazywali swoje wparcie, biorąc udział w miejskiej pikiecie, wspierającej Ukrainę (ten materiał zobaczycie TUTAJ). Swoje serca otworzyło wielu łańcucian, którzy regularnie wspierali zbiórki żywności, chemii i odzieży, które pokazywaliśmy TUTAJ. […]

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Łańcut w geście solidarności z Ukrainą

2 marca o godzinie 17:00 w centrum naszego miasta (Rynek) odbędzie się spotkanie mające na celu wsparcie Ukrainy. Spotkajmy się wszyscy, chociaż na chwilę w Rynku naszego miasta!

Czytaj więcej

Jaka pomoc działa w naszym mieście na rzecz uchodźców z Ukrainy?

W związku z zaistniałą w Ukrainie sytuacją, na tereny Podkarpacia od czwartku przybywają kolejni uchodźcy szukający schronienia.

Czytaj więcej

#fakenewsalert uwaga na powielanie fałszywych informacji!

W związku z agresją Rosyjską na Ukrainę Internet zalewany jest masą fałszywych informacji, najczęściej produkowanych na rosyjskie zlecenie.

Czytaj więcej