Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-02-02, 13:54


31. Finał WOŚP odbył się w niedzielę, 29 stycznia. Tradycyjnie w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie na ulicach pojawili się wolontariusze z puszkami, by kwestować dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, również w Łańcucie.

Zebrane środki podczas 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przeznaczone zostaną na walkę z sepsą. Po raz pierwszy w swojej historii WOŚP grał dla”małych i dużych”, ponieważ zakupiony sprzęt pomagać będzie pacjentom ze wszystkich grup wiekowych.

Co roku w zbiórkę angażuje się łańcucki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy organizując Wielki Finał. Jak wspomniał szef łańcuckiego sztabu, w tym roku w mieście kwestowało 12 wolontariuszy. Są to osoby w każdym wieku, które chcą pomóc.

Główne wydarzenia odbyły się w Miejskim Domu Kultury. Wystąpiły zespoły taneczne, soliści, a także kapela ludowa. Nie mogło zabraknąć licytacji, podczas której mieszkańcy po raz kolejny pokazali wielkie serca.

  • od wolontariuszy 29. 329,90 zł
  • z licytacji 11. 600,00 zł

Deklarowana kwota 31. Finału WOŚP to 154 606 764 zł. To o 18 324 439 zł więcej niż rok temu. Faktyczna kwota, która została zebrana podczas tegorocznego Finału, zostanie ogłoszona 31 marca.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Podsumowanie ferii zimowych w mieście

Młodzi mieszkańcy Łańcuta, którzy spędzali tegoroczne ferie zimowe w mieście, nie mogli narzekać na nudę. Czekały na nich między innymi pokazy, różnorodne warsztaty, zajęcia historyczne czy mecze piłki nożnej oraz koszykówki. Takie atrakcje, z myślą o najmłodszych, przygotowały jednostki sportu i kultury.

Czytaj więcej

Dziś i jutro parking zamknięty!

W dniach 30-31 stycznia 2023 r. parking od strony ul. Moniuszki będzie wyłączony z użytkowania.

Czytaj więcej

Dla kogo 1000 i 1500 zł dofinansowania do prądu?

Dodatek elektryczny 2023 przewidziany jest dla tych gospodarstw domowych, które jako główne źródło ciepła wykorzystują ogrzewanie elektryczne, ale też pompy ciepła. Dofinansowanie do ogrzewania prądem nie przysługuje jednak wszystkim. Dla kogo dodatek elektryczny 1000 i 1500 zł? Wniosek trzeba złożyć do 1 lutego 2023. Jak to zrobić?

Czytaj więcej