Sprawy społeczne

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-01-31, 11:00


Młodzi mieszkańcy Łańcuta, którzy spędzali tegoroczne ferie zimowe w mieście, nie mogli narzekać na nudę. Czekały na nich między innymi pokazy, różnorodne warsztaty, zajęcia historyczne czy mecze piłki nożnej oraz koszykówki. Takie atrakcje, z myślą o najmłodszych, przygotowały jednostki sportu i kultury.

Miejska Biblioteka Publiczna w Łańcucie oraz jej filie postawiły w tym roku na bardzo kreatywne zajęcia: rozgrywki w gry planszowe, zajęcia ruchowe, a także nauka programowania oraz kodowania. Nie zabrakło zajęć artystycznych.

Pracownicy Miejskiego Domu Kultury oferowali dzieciom i młodzieży spędzenie czasu w murach jednostki. Chętni mogli uczestniczyć w różnych aktywnych zajęciach, zabawach, a także zdobywać wiedzę. Najmłodsi mogli rozwijać wyobraźnię, uczestnicząc w warsztatach plastycznych. Głodne wiedzy dzieci mogły poznać szczegóły kosmosu, dowiedzieć się jak ważne jest spożywanie wody w odpowiedniej ilości, a także poznały świat dinozaurów. W propozycjach znalazły się także seanse filmowe.

Z myślą o tych, którzy stawiają przede wszystkim na ruch, swój program przygotował MOSiR. Chętni mogli pograć w tenisa stołowego na terenie hali, brać udział w licznych aktywnościach i turniejach oraz skorzystać z miejskiej pływalni krytej. Zajęcia były skierowane do dzieci i młodzieży.

Nasza kamera towarzyszyła uczestnikom niektórych zajęć. Zapraszamy na materiał, z którego dowiecie się co najbardziej przypadło do gustu najmłodszym, jak również trochę starszym mieszkańcom Łańcuta.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zapraszamy do obejrzenia relacji z ferii zimowych, przygotowanej przez MOSiR Łańcut.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Dziś i jutro parking zamknięty!

W dniach 30-31 stycznia 2023 r. parking od strony ul. Moniuszki będzie wyłączony z użytkowania.

Czytaj więcej

Dla kogo 1000 i 1500 zł dofinansowania do prądu?

Dodatek elektryczny 2023 przewidziany jest dla tych gospodarstw domowych, które jako główne źródło ciepła wykorzystują ogrzewanie elektryczne, ale też pompy ciepła. Dofinansowanie do ogrzewania prądem nie przysługuje jednak wszystkim. Dla kogo dodatek elektryczny 1000 i 1500 zł? Wniosek trzeba złożyć do 1 lutego 2023. Jak to zrobić?

Czytaj więcej

Już jutro i pojutrze Dzień Babci i Dziadka!

21 i 22 stycznia to w Polsce dni poświęcone Babciom i Dziadkom.

Czytaj więcej