Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-11-21, 08:46


Koncert odbył się 17 listopada w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie.

Lonstar, właśc. Michał Łuszyczński, ur. 21 listopada1948 roku w Warszawie, piosenkarz, gitarzysta, kompozytor, autor polskich i angielskich tekstów piosenek, także rysownik, publicysta i popularyzator muzyki country. Studiował na Wydziale Architektury PW. Muzyczny samouk. Grał i śpiewał w szkolnych zespołach The Western Stars i Jaguary. W 1978 założył pierwszy polski zespół muzyki country o nazwie Country Family, z którym wystąpił na KFPP Opole ’83 oraz za granicą, m.in. w Czechosłowacji, ZSRR i na Węgrzech. Wielokrotnie koncertował na Pikniku Country w Mrągowie, Lesku i Kielcach. Występował solo, gościnnie z zespołami Country Road i White Canyon oraz z własnym ® Lonstar Band. W latach 1989-90 przebywał w USA. Koncertował w klubach Wschodniego Wybrzeża, w Waszyngtonie i Chicago. Brał udział w prestiżowych imprezach country, m.in. w festiwalach Summer Lights i Fan Fair w Nashville oraz, jako piosenkarz i mistrz ceremonii, w koncercie New Music Seminar w Nowym Jorku. Wystąpił w amerykańskim programie tv Nashville Now i dwukrotnie w Grand Ole Opry. Dokonał licznych nagrań dla archiwum PR. Zrealizował recitale tv, m.in. Muzyka i okolice oraz Punkt widzenia, a także cykl Strefa country, Scena Country, prezentujący polskich wykonawców tej muzyki. Jest autorem musicalu dla dzieci Przybycie dobrych wróżek; kompozytorem piosenek country własnego repertuaru; autorem angielskich tekstów piosenek m.in. dla De Mono, Edyty Geppert, Lombardu, Perfectu, Stanisława Sojki i Urszuli. (źródło: www.empik.com)

17 listopada br. Lonstar & Coda wystąpili na deskach Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie. Zapraszamy na retransmisję koncertu „Co to jest to Country”.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Weekendowe propozycje

Poniżej przedstawiamy cotygodniowe weekendowe propozycje wydarzeń.

Czytaj więcej

Weekendowe propozycje

Przedstawiamy propozycje wydarzeń na zbliżający się weekend.

Czytaj więcej

„W Kręgu Pogranicza…” po raz osiemnasty [wideo]

3 listopada w Galerii Miejskiego Domu Kultury, podsumowany został dwutygodniowy plener malarski zorganizowany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Kultury Sztuki „W Kręgu Pogranicza”. Piątkowy wernisaż zgromadził mnóstwo miłośników malarstwa.

Czytaj więcej