Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-11-07, 11:20


3 listopada w Galerii Miejskiego Domu Kultury, podsumowany został dwutygodniowy plener malarski zorganizowany przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Kultury Sztuki „W Kręgu Pogranicza”. Piątkowy wernisaż zgromadził mnóstwo miłośników malarstwa.

Już po raz osiemnasty spotkali się artyści by spędzić wspólnie czas na długich rozmowach, przy sztalugach, spacerach, wspólnym gotowaniu i wycieczkach po okolicy. Tegoroczną inspiracją dla uczestników Międzynarodowego Pleneru Malarskiego 2023 był Łańcut.

Na plenery zjeżdżają malarze z różnych stron, by w pięknych krajobrazach szukać natchnienia. Z roku na rok frekwencja jest coraz większa. Jak mówiła sama organizatorka Marzena Kowalska w tym roku powstało wiele wspaniałych prac, niezmiernie bogatych w kolory, technikę i różnorodność tematów.

Do łańcuckiej Galerii obrazy zawitały w ubiegły piątek, gdzie uroczyście zaprezentowano je na wystawie. Wśród licznie zebranych uczestników piątkowego wernisażu znaleźli się także sami autorzy. Wieczór uświetnił koncert Dobre Duchy (Angela Geber i Tomasz Dybała).  

Plener oraz wystawy poplenerowe dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego i odbyły się pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Łańcuta.

Wystawa czynna będzie do 30 listopada w godzinach pracy MDK.

Tekst: Sylwia Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Spotkanie autorskie Zbigniewa Trześniowskiego [wideo]

29 września, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się wyjątkowe spotkanie, poświęcone historii miasta Łańcut. Honorowym gościem był Zbigniew Trześniowski, renomowany autor licznych publikacji poświęconych Łańcutowi i jego okolicom.

Czytaj więcej

Uroczysty jubileusz łańcuckiej Szkoły Muzycznej [foto]

Wczoraj, 19 października, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie obchodziła szczególny jubileusz – 55 lat istnienia. Uroczystość była wyjątkowym momentem, który zgromadził liczne grono gości, a także obecnych i byłych członków społeczności szkoły.

Czytaj więcej

„55 lat Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie” [wideo]

Dziś zabierzemy Was w podróż do miasta Łańcut, gdzie od 55 lat kształcą się młodzi muzycy w jednej z placówek edukacji muzycznej prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Teodora Leszetyckiego.

Czytaj więcej