Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-10-20, 09:59


Wczoraj, 19 października, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie obchodziła szczególny jubileusz – 55 lat istnienia. Uroczystość była wyjątkowym momentem, który zgromadził liczne grono gości, a także obecnych i byłych członków społeczności szkoły.

Głównym punktem programu była uroczysta akademia, która odbyła się w pięknej auli szkoły. To właśnie tam, przy dźwiękach znakomitych instrumentów, uczczono dorobek szkoły oraz jej rozwijającą się historię. Na scenie pojawiło się wiele utalentowanych muzyków, którzy prezentowali swoje umiejętności, co było z pewnością hołdem dla tej renomowanej instytucji.

Uroczystości były wyjątkowe nie tylko ze względu na znakomitą oprawę muzyczną, ale także dzięki licznej obecności gości. Wśród zaproszonych znaleźli się przedstawiciele lokalnych władz, a także emerytowani pracownicy szkoły, którzy przez lata oddawali swe serce i wiedzę uczniom. Absolwenci, którzy osiągnęli znaczące sukcesy w dziedzinie muzycznej, przybyli, by wspólnie uczcić jubileusz szkoły.

Nie zabrakło również rodziców, którzy wspierają swoje dzieci w realizacji muzycznych pasji i marzeń. Były to chwile wzruszenia, ale także dumy z osiągnięć szkoły.

Podczas uroczystości, złożono gratulację oraz wręczono zasłużone nagrody i odznaczenia. To była nie tylko okazja do podziękowań, ale również do przekazania życzeń na przyszłość, w której szkoła kontynuować będzie swoją misję.

55 lat istnienia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie to okres, który obfituje w osiągnięcia i sukcesy, a uroczystość jubileuszowa była wyjątkowym momentem, który jednoczył obecnych i byłych członków społeczności szkoły. Niech ta renomowana instytucja muzyczna nadal będzie inspirować i kształcić nowe pokolenia utalentowanych muzyków.

Tekst i fot. S. Markowicz-Hołub

Zapraszamy również do obejrzenia reportażu przygotowanego z okazji jubileuszu szkoły. Film dostępny TUTAJ.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

„55 lat Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie” [wideo]

Dziś zabierzemy Was w podróż do miasta Łańcut, gdzie od 55 lat kształcą się młodzi muzycy w jednej z placówek edukacji muzycznej prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Teodora Leszetyckiego.

Czytaj więcej

Jakie wydarzenia w Miejskim Domu Kultury?

Koncerty, kabarety, spektakle… Zobacz na jakie wydarzenia zaprasza w najbliższym czasie Miejski Dom Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej

Premiera filmu CHŁOPAKI z udziałem twórców

Podkarpacka Komisja Filmowa, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie oraz Mazurkiewicz Produkcja Filmowa zapraszają na premierowy pokaz dokumentalnego filmu „Chłopaki” (reż. Łukasz Machowski i Katarzyna Machałek) z udziałem twórców. Premiera odbędzie się 19 października (czwartek) o 19:00 na sali widowiskowej Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie.

Czytaj więcej