Kultura

Redaktor:

|

Data publikacji: 2023-10-26, 09:17


29 września, w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się wyjątkowe spotkanie, poświęcone historii miasta Łańcut. Honorowym gościem był Zbigniew Trześniowski, renomowany autor licznych publikacji poświęconych Łańcutowi i jego okolicom.

Głównym punktem programu było uroczyste wprowadzenie najnowszej książki Trześniowskiego, zatytułowanej „Na magistrackim chlebie: Wspomnienia o Łańcucie i jego magistracie z lat 1957-1990”.

Goście mieli okazję nabyć egzemplarze nowego dzieła autora oraz podziwiać fascynującą wystawę prac młodzieży z okolic Łańcuta, które ilustrowały lokalne legendy opisane przez Zbigniewa Trześniowskiego w swoich publikacjach.

Rozmowę z autorem przeprowadził Michał Mac Kierownik Wydziału Sportu, Promocji i Turystyki UM. Publiczność miała szansę usłyszeć wspomnienia autora z czasów jego pracy w łańcuckim magistracie oraz poznać proces tworzenia jego książek, a także źródła inspiracji. Wydarzenie urozmaicały fotografie autorstwa Edwarda Sońskiego.

Spotkanie autorskie stanowiło ważny moment w promocji dziedzictwa kulturowego Łańcuta oraz ukazywało pasję i zaangażowanie Zbigniewa Trześniowskiego w upowszechnianiu historii urokliwego Łańcuta.

Zapraszamy do obejrzenia retransmisji.

Tekst: S. Markowicz-Hołub

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zgodnie z ustawą o świadczeniu usług droga elektroniczna art 14 i 15 (Podmiot, który świadczy usługi określone w art. 12-14, nie jest obowiązany do sprawdzania przekazywanych, przechowywanych lub udostępnianych przez niego danych) wydawca portalu Łańcut News nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Ostatnie posty

Uroczysty jubileusz łańcuckiej Szkoły Muzycznej [foto]

Wczoraj, 19 października, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie obchodziła szczególny jubileusz – 55 lat istnienia. Uroczystość była wyjątkowym momentem, który zgromadził liczne grono gości, a także obecnych i byłych członków społeczności szkoły.

Czytaj więcej

„55 lat Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Teodora Leszetyckiego w Łańcucie” [wideo]

Dziś zabierzemy Was w podróż do miasta Łańcut, gdzie od 55 lat kształcą się młodzi muzycy w jednej z placówek edukacji muzycznej prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Teodora Leszetyckiego.

Czytaj więcej

Jakie wydarzenia w Miejskim Domu Kultury?

Koncerty, kabarety, spektakle… Zobacz na jakie wydarzenia zaprasza w najbliższym czasie Miejski Dom Kultury w Łańcucie.

Czytaj więcej